Україна після закінчення повноважень каденції Олександра Лукашенка як президента Білорусі буде називати його на ім'я та прізвище, не вказуючи посаду. Казати на Лукашенка "нелегітимний президент" можна у неофіційному мовленні, у публікаціях в соцмережах.
Про це заявив міністр закордонних справ Дмитро Кулеба.
Зокрема, на брифінгу 30 вересня журналісти запитали у голови МЗС, як офіційно Україна буде називати Лукашенко після завершення його останнього президентського терміну. Кулеба відповів: "Олександр Лукашенко".
У міністра також уточнили, чи будуть Лукашенка називати "незаконно обраним" або "нелегітимним президентом".
"Це прекрасні формулювання для медіа, для заголовків, для постів у Facebook, але ви запитуєте про офіційну позицію, то я вам відповідаю, що офіційна позиція - Олександр Лукашенко", - пояснив очільник МЗС.
Зазначимо, що п'ятирічна каденція Лукашенка завершується 5 листопада.
Нагадаємо:
- 23 вересня у Палаці незалежності в Мінську потай провели інавгурацію Олександра Лукашенка — він "офіційно обійняв посаду президента Білорусі".
- Голови МЗС більшості європейських країн заявили, що вважають результати виборів у Білорусі нелегітимними і наголошують, що в країні мають відбутись нові вільні вибори президента Білорусі за участю спостерігачів ОБСЄ/БДІПЛ.
- У МЗС України теж заявили, що інавгурація Лукашенка не робить його легітимнимпрезидентом Білорусі
- У різних містах Білорусі 23 вересня після інавгурації Олександра Лукашенка громадяни вийшли на масові протести, наймасштабніші відбуваються у Мінську. Там майже одразу почався силовий розгін акції та затримання.
Відео Лукашенко називає свою інавгурацію внутрішньою справою країни
Україна солідарна з ЄС щодо подій в Білорусі. Загалом уже понад десяток країн відмовились визнавати законність вступу Олександра Лукашенка на посаду президента. Підтримав білоруського очільника поки що лише Китай. Лукашенко назвав свою інавгурацію внутрішньою справою країни і заявив, що не мав нікого попереджати про церемонію.