Що буде з виборами президента США, якщо Трамп помре від коронавірусу
Що буде з виборами президента США, якщо Трамп помре від коронавірусу

Що буде з виборами президента США, якщо Трамп помре від коронавірусу

Що буде з виборами президента США, якщо Трамп помре від коронавірусу

02.10.2020

Оригінал – на сторінці Костянтина Соніна у Facebook

У той момент, коли президентська кампанія в США не могла, здавалося б, стати більш дивною, саме це і сталося. Президент Трамп оголосив про те, що він та його дружина заразилися коронавірусом.

Щоб відразу відповісти на найбільш песимістичні очікування: вибори у США організовані таким чином, що замінити кандидата партія може теоретично будь-якої миті, і навіть якщо кандидат помре, а його ім'я залишиться в бюлетені, то якщо за нього проголосують, партія зможе здійснити заміну. Це, звичайно, сценарій, який ніколи не був протестований на найвищому рівні. Трапився випадок, коли кандидат, який програв, помер відразу після виборів, до інавгурації, а також  випадок, коли кандидат на посаду віце-президента помер безпосередньо перед виборами. Проте обидва ці кандидати програли, тож прецедента не було. Траплялися випадки, коли загиблі кандидати вигравали вибори на рівні, наприклад, сенату.

Новини за темою

Описані вище прецеденти на президентських виборах давні – датовані 1872 і 1912 роками. Відтоді у багатьох штатах змінилися закони, що визначають, кому дістнуться голоси виборців штату в різних випадках. Я б очікував, що якщо, наприклад, один із кандидатів помре, але переможе, ніби він був живий, то кандидат від цієї партії отримає голоси від штатів, навіть якщо палату представників, яка ухвалює остаточне рішення, контролюватиме інша партія. Тобто, незважаючи на значну поляризацію, Конгрес і Верховний суд не стануть ігнорувати підсумки виборів.

Сподіваємось, що ця недуга не матиме жодних серйозних наслідків для президента. Погано, навіть якщо йому просто доведеться знизити активність – у ситуації, коли він значно відстає від Байдена. На сьогодні відрив великий: якби вибори відбулися сьогодні, його шанси були б відсотків 10 (власне, сайт 538 і дає йому 10%, якщо вибори відбудуться сьогодні, і 20% – якщо у строк.) Навіть якщо результати опитування так само неточні у всіх штатах, як це відбувалося у 2016 році, поки що він програє (хоча на національному рівні результати опитувань були точними, у деяких штатах похибка виявилася значною). За останні шістдесят років нікому не вдалося виграти, відігравши таке значне відставання за такий короткий термін до виборів. А може – і ніколи в історії, тому що про вибори, давніші у плані проведення опитувань, насправді відомо замало.
Чи може хвороба викликати симпатію до президента? Я вважаю, що в електоральному сенсі – ні. Звичайно, у суто людському – викличе, але ніхто не проголосує за кандидата тільки через те, що він хворий. Більш того, якраз для Трампа це захворювання є невчасним, тому що привертає увагу до теми короновірусу, яка для нього є цілковито програшною. Більшість американців вважає короновірус важливою проблемою і не схвалює дії адміністрації президента США з боротьби з коронавірусом. Щодо виборів становище президента, і без того непросте, тільки ускладнилося.

Костянтин Сонін

Редакція може не погоджуватися з думкою автора. Якщо ви хочете написати в рубрику "думка", ознайомтеся з правилами публікацій і пишіть на [email protected].

#Вибори в США-2020 #Дональд Трамп #Меланія Трамп #епідемія коронавірусу #пандемія коронавірусу #тест на коронавірус
Джерело: 112.ua
Теги по теме
пандемия Дональд Трамп эпидемия коронавируса
Источник материала
loader
loader