Якщо стан економіки принципово не зміниться, то за 10 років купівельна здатність пенсіонерів може скоротитися на майже 20%.
Про це розповів економіст, координатор Експертної платформи НБУ Андрій Блінов, повідомляє УНН.
«Я колись робив підрахунки, що в реальній купівельній спроможності, якщо уявити, що стан економіки принципово не зміниться, але відбудуться тільки природні фактори старіння населення, то у нас реальна, за 10 років, реальна пенсія повинна скоротитися, з точки зору своєї купівельної здатності, на майже 20%.
Тобто, це відбудеться з демографічних причин – нам буде все важче і важче підтримати, скажемо так, старше покоління», – сказав Андрій Блінов.
Він зазначив, що для розв'язання цієї проблеми у владі періодично підіймають тему реформування пенсійної системи.
«Я так розумію, що ця заявка, тепер уже від імені Шмигаля, вона пов’язана саме з цим – реанімувати цю ідею трирівневої пенсійної системи..
Я так розумію, що певною мірою зараз в «Слузі народу» ця ідея піднялася, але, звісно, з метою мотивації відкладання, з метою мотивації додаткових коштів для Пенсійного фонду, в тому числі це дозволить поступово знижувати рівень дотування пенсійної системи, тобто, знизити навантаження на бюджет», – додав експерт.
За його словами, це б дозволило отримувати пенсію з трьох джерел – від держави, з накопичувального фонду і з приватного пенсійного фонду.
Раніше прем’єр-міністр Денис Шмигаль заявив, що українська держава не зможе виплачувати пенсії своїм громадянам через 15 років, оскільки працездатність населення падає.
У Мінсоцполітики розповіли, що потрібно для розвитку солідарної пенсійної системи в Україні.
До слова, дефіцит Пенсійного фонду за дев’ять місяців склав понад 17 млрд грн.
Як відомо, у четвер, 1 жовтня, Пенсійний фонд України, згідно із затвердженим графіком, розпочав фінансування пенсій жовтня.
Також повідомлялося, що Міністерство соціальної політики України розробили календар підвищення пенсій.
«Пенсія, на яку можна вижити, вже не світить», – нардеп.