Президент Росії Володимир Путін пригрозив розгорнути крилаті ракети у бік Європи на тлі припинення дії Договорупро ліквідацію ракет середньої і меншої дальності (РСМД). Від НАТО Путін зажадав виключити розміщення заборонених договором про РСМД озброєнь.
Про це йдеться в заяві президента Росії, яка опублікована на сайті Кремля 26 жовтня .
Путін назвав "серйозною помилкою" вихід США з договору, який може привести до нових загроз для загальноєвропейської безпеки.
"Російська Федерація тим не менш готова в дусі доброї волі і далі не робити розгортання на європейській частині території країни ракет 9М729, але тільки за умови зустрічних кроків з боку країн НАТО, що виключають розміщення в Європі озброєнь, раніше заборонених за Договором про РСМД", - заявив президент РФ.
Він закликав зацікавлені країни до пошуку схем підтримки стабільності без договору про РСМД.
Нагадаємо, 1 лютого, США оголосили про рішення призупинити участь у ДРСМД від 2 лютого. Про цей намір США заявляли ще в середині січня. Цьому передувало звинувачення Росії в порушенні договору, оскільки остання, за словами представників американського Держдепу, розробляє крилаті ракети наземного базування середнього радіусу дії. І це прямо порушує договір. Президент США Дональд Трамп уже заявив, що Сполучені Штати почнуть підготовку військової відповіді на порушення Росією зобов'язань.
Договір РСМД втратив свою силу 2 серпня. НАТО неодноразово закликав Росію зберегти його, почавши дотримуватися його умови до цього часу, інакше у Брюсселі будуть розглядати шляхи зміцненняоборони проти загрози нових російських ракетних систем. Відновити дію договору може тільки президент.
Відео Новий ракетний договір між ядерними державами пропонують у Німеччині
У Москві заявили, що це сталося за ініціативою американської сторони. Тоді, як у Вашингтоні і у НАТО провину покладають на Росію. В Альянсі заявили - повністю підтримують американське рішення, і обіцяють відповідальну реакцію на ризики, пов'язані з російською ракетою 9М729 . Саме її використання, на думку Вашингтона і НАТО, порушувало умови підписаної у 1987 році угоди.