Володимир Зеленський готовий використати своє право на законодавчу ініціативу, щоб відновити відповідальність за недостовірне декларування - те, що Конституційний суд 27 жовтня, визнав неконституційним. В ОП поки очікують публікації повного тексту рішення Конституційного Суду в цій справі.
Про це повідомляє пресслужба Офісу президента.
У Зеленського зазначили, що в Україні все ще є "бізнесмени від політики", які не можуть стерпіти, що спосіб їхнього життя, майно та доходи мають підлягати чесному декларуванню. "Але, незважаючи на протидію, відповідні інструменти в законодавстві України будуть збережені або, в крайньому разі, поновлені. Жодного відступу в антикорупційній роботі не допускаємо навіть гіпотетично", - йдеться в заяві.
"Усвідомлюємо, що рішення Конституційного Суду остаточні та не підлягають оскарженню. Але остаточним і таким, що не підлягає оскарженню, є також і прагнення України до повноцінного приєднання до європейських та євроатлантичних структур. Невід’ємною частиною цього прагнення є обов’язок подолати корупцію в Україні, зробивши національну політику чистою. Президент обов’язково використає своє право на законодавчу ініціативу, щоб відновити сталу та максимально ефективну роботу системи електронного декларування та невідворотність відповідальності за умисне порушення цих правил", - додали в заяві.
Нагадаємо, Конституційний суд України визнав неконституційною статтю 366-1 Кримінального кодексу, яка передбачає покарання за недостовірне декларування.Водночас зобов'язання декларувати майно суд визнав конституційним.