Голова КСУ купив ділянку в окупованому Криму і не задекларував її - "Схеми"
Голова КСУ купив ділянку в окупованому Криму і не задекларував її - "Схеми"

Голова КСУ купив ділянку в окупованому Криму і не задекларував її - "Схеми"

Голова Конституційного суду України Олександр Тупицький у 2018 році став власником землі у селищі Кореїз в окупованому Криму, однак не відобразив інформацію про це у своїй декларації про майно та доходи. Водночас під головуванням Тупицького судді КСУ 27 жовтня проголосували за визнання неконституційною статті про кримінальну відповідальність за декларування недостовірної інформації і скасували її.

Про це повідомляють журналісти програми "Схеми".

Як зазначається, Тупицький ще до анексії Криму Росією в 2014 році володів маєтком та землею у Кореїзі неподалік Ялти. У 2018 році він оформив у свою власність ще одну ділянку біля будинку. Так, придбання ділянки Тупицьким підтверджується випискою з Єдиного держреєстру нерухомості РФ, повідомляють "Схеми". Водночас в деклараціях голови Конституційного суду за 2018 і 2019 роки згадки про куплену в Кореїзі ділянку немає.

схеми
"Схеми"

Тупицький придбав земельну ділянку в громадянина Росії Володимира Рисятова. "Схеми" розшукали Рисятова — той підтвердив, що передав земельну ділянку Тупицькому, але по факту її продажу не було. 

Як зауважують "Схеми", закон обмежує для українських посадовців "взаємодію з незаконними органами, створеними на тимчасово окупованій території". Отримання ж такої ділянки безкоштовно може трактуватись як незаконний подарунок.

Ринкова вартість однієї сотки землі у Кореїзі коливається від 5 тис. до 15 тис. доларів.

Журналісти звернулися до голови КСУ з проханням надати коментар щодо його майна. У пресслужбі КСУ заявили, що "усі відомості про майно, яке є у володінні та користуванні голови КСУ Олександра Тупицького, містяться у його щорічній декларації".

Нагадаємо, 27 жовтня КСУ вирішив повністю визнати неконституційною статтю 366-1 ККУ (Декларування недостовірної інформації), а також окремі положення закону "Про запобігання корупції", які стосуються повноважень НАЗК. Суд вирішив, що неконституційними є моніторинг способу життя, запобігання конфлікту інтересів та перевірка декларацій. 

Відео Конституційний суд таємно ухвалив рішення, яке може знищити всю антикорупційну реформу

Замкнулися на ключ та ухвалили рішення, яке може знищити всю антикорупційну реформу. Конституційний суд визнав неконституційною статтю Кримінального кодексу, яка передбачала кримінальну відповідальність за брехню в деклараціях для чиновників. Таємно ухвалений вердикт стривожив західних партнерів України. А в президента вже оголосили: покарання для тих, хто приховує статки, все одно поновлять. Чому Конституційний суд підігрує недоброчесним посадовцям - у сюжеті.

Конституційний суд таємно ухвалив рішення, яке може знищити всю антикорупційну реформу

 

Источник материала
Упоминаемые персоны
loader
loader