Державний науково-дослідний інститут хімічних продуктів, що входить до складу держконцерну "Укроборонпром", достроково виконав договірні зобов’язання та передав Міністерству оборони партію з кількох сотень реактивних піхотних вогнеметів РПВ-16.
Як повідомила прес-служба "Укроборонпрому", минулого тижня ця партія вогнеметів успішно пройшла приймально-здавальні випробування та підтвердила свої тактико-технічні характеристики.
"У ході бойових стрільб всі цілі були вражені відповідно до програми випробувань. Ці реактивні піхотні вогнемети високоефективні для прицільного враження легкої броньованої техніки та супротивника, який знаходиться в укритті, на відстані до одного кілометру", - повідомив директор НДІ хімічних продуктів Володимир Щербань.
РПВ-16 – це український реактивний піхотний вогнемет одноразового використання з термобаричним боєприпасом, розробка НДІ хімічних продуктів (м. Шостка).
Як наголосили в "Укроборонпромі", всі елементи конструкції і складові частини виконані з вітчизняної сировини і матеріалів.
"Реактивний піхотний вогнемет оснащений бойовою частиною з термобаричною сумішшю. Термобарична зброя знищує противника завдяки створенню під час вибуху уражуючих факторів у вигляді надлишкового тиску та підвищеної температури, які виникають у зоні вогняної хмари. Термобаричні боєприпаси також називаються боєприпасами об‘ємного вибуху. Фугасна дія пострілу РПВ-16 еквівалентна артилерійському снаряду калібру 120-122 мм. Тому ця переносна зброя здатна знищувати живу силу противника навіть за потужними укриттями на відстані близько одного кілометра", - розповіли в "Укроборонпромі".
РПВ-16 прийнятий на озброєння Збройних сил Украйни в 2017 році, з 2018 року налагоджено серійне виробництво вогнемету.
Новини по темі
- Українським військовим передали два відновлених танки "Булат" (фото)
- ЗСУ передали півсотні відремонтованих розвідувальних бронемашин
- Армія невдовзі отримає нову техніку для відстеження ворога: ЗМІ дізналися деталі (відео)
- Українські військові отримали модернізований винищувач МіГ
Читайте останні новини України та світу на каналі УНІАН в Telegram
Автор: Юлія Петриченко