Про такі перевірки, ініційовані урядом, у своєму Facebook розповів заступник голови МВС Антон Геращенко.
Приводом для цього стала масштабна ДТП у Харкові за участі студента-іноземця, внаслідок якої постраждало троє людей.
Геращенко був присутній на нараді з ініціативи та під керівництвом Прем’єр-міністра Дениса Шмигаля, темою на якій було наведення порядку з навчанням в Україні іноземних студентів.
Він повідомив, що на нараді він був присутній від МВС, а крім нього були представники МОЗ, Міносвіти, Мінціфри, Міграційної служби та інших органів влади.
За словами Геращенко, на нараді прем’єр-міністр поставив завдання провести «жорсткі перевірки вишів, в яких навчаються іноземні студенти, і спільно з Міграційної та Прикордонної службами перевірити факт перебування іноземних студентів в ті дні, коли їм ставлять позначки в заліковці про успішну здачу іспитів і заліків».
«В разі підтвердження таких фактів – безжально вжити заходів до анулювання прав на перебування в Україні для таких горе-студентів», – зазначив він.
Він додав, що такі перевірки вже розпочаті МВС в ряді вишів:.
Національному медичному університеті імені Богомольця,.
філіях Донецького медичного університету, розташованих в Маріуполі і Кропивницького,.
Харківському національному університеті імені Каразіна.
«Результати перевірок будуть оприлюднені», – написав заступник очільника МВС.
Як приклад Геращенко навів випадок зі студентом Хінді Алі, що прибув з Ємену, та який вчора, 7 листопада, став винуватцем масштабної ДТП з трьома постраждалими у Харкові.
Цей студент, зокрема, раніше вже був підозрюваний за статтею «хуліганство».
«Причиною цього став такий ось іноземний «студент», якому, як і тисячам інших, були за хабарі видані дозволи на перебування в Україні і за хабарі ставилися заліки та іспити викладачами різних вишів», – написав заступник очільника МВС.
«Цей «іноземний студент» в 2016 році отримав тимчасове право на проживання в Україні на підставі того, що був зарахований на навчання до Харківського національного університету повітряних сил імені Кожедуба», – розповів Геращенко.
«Маю велику надію, що українське правосуддя залишить Хінді Алі років на 6 – 7 в Україні, з місцем проживання в одній з виправно-трудових колоній суворого режиму! А МВС, під егідою Кабінету Міністрів, допоможе Міносвіти і МОЗ та іншим органам влади навести порядок з тим, щоб не запрошували будь-кого «вчитись» до України», – написав він.
ДТП на переході в Харкові: винуватця аварії затримували за побиття дівчини.