На день народження Книги рекордів Гіннеса українцям нагадали про їхні досягнення: хто потрапив до видання
На день народження Книги рекордів Гіннеса українцям нагадали про їхні досягнення: хто потрапив до видання

На день народження Книги рекордів Гіннеса українцям нагадали про їхні досягнення: хто потрапив до видання

У Книги рекордів Гіннеса сьогодні день народження. Українцям нагадали про їхні рекорди, які не зміг перевершити ніхто у світі.

Про це передає Міністерство закордонних справ України.

Так, Сергій Бубка має найбільше світових досягнень. На рахунку українського спортсмена 35 світових рекордів. Лариса Латиніна має найбільше олімпійських нагород серед жінок: 14 перемог на Олімпійських іграх і 9 золотих медалей.

Павло Рєзвий на звичайному човні за 61 добу перетнув Атлантичний океан. Йому тоді було 65 років. Але рекорд встановлен не лише за вік, але й за швидкість.

Мирослав Федорчак лежачи зігнувся та розігнувся на одній руці 780 разів, Дмитро Халаджі підняв трубу вагою 1022 кілограми, Тарас Корніюк виконав 1 303 підйоми з переворотом на перекладині. Сергій Найдич без перерви рухався на віндсерфі 71 годину 30 хвилин, а Микола Куценко пройшов 42 кілометри, жонглюючи м'ячем.

"Українці провели найпотужніший музичний телемарафон національної пісні. Це було круто: 110 годин української музики у прямому ефірі без перерви на рекламу", - розповіли у міністерстві.

Рекорд за найдовше безперервне читання поетичних творів також належить українцям. Протягом 19 діб студенти та викладачі Національного університету "Острозька академія" читали "Кобзар" Шевченка. "456 годин, 3 тисячі учасників, 11 250 творів", - уточнили у міністерстві.

Українська “Мрія” також потрапила до Книгі рекордів. А літак Ан-225 визнан найбільшим та найпотужнішим у світі. Він зібрав 240 світових рекордів.

Відео День книги рекордів Гіннеса: найцікавіші українські рекорди

Сьогодні відзначають День книги рекордів Гіннеса. Найпопулярніший у світі довідник має давню історію, проте свято започаткували лише 15 років тому. Нині це одна з найпопулярніших книг на планеті з авторськими правами та видається вона мільйонними накладами. Більше про неї – далі.  

День книги рекордів Гіннеса: найцікавіші українські рекорди

Нагадаємо, український паралімпійський плавець Богдан Гриненко встановив світовий рекорд на Чемпіонаті світу, який тривав в Лондоні. Наш плавець виграв "золото", показавши час у 1:08,92. Цей результат виявився швидшим за минуле досягнення, яке встановив британець Джонатан Фокс.

Відео Як ставляться світові рекорди: історія паралімпійця Богдана Гриненка

Богдан Гриненко – паралімпійська гордість України. Як титулований плавець ще дитиною наважився на ампутацію ноги і ріс без батька? Чому Богдан не вважає себе інвалідом і про скількох дітей мріє? Повні випуски дивіться на 1+1 video

Як ставляться світові рекорди: історія паралімпійця Богдана Гриненка

 

Автор:
Віра Хмельницька
Источник материала
loader
loader