В Україні виключили довідку про склад сім’ї з переліку документів, що подаються заявниками під час отримання низки державних послуг - для надання адміністративних послуг та виплат українцям. Також до кінця року планують запустити електронну прописку (реєстрацію місця проживання) тим громадянам, чиє майно є в реєстрі майнових прав.
Про це у середу, 18 листопада, повідомив міністр з питань цифрової трансформації Михайло Федоров на своїй сторінці у Facebook.
Так, довідка про склад сім’ї тепер не потрібна:
- під час призначення грошової допомоги у разі загибелі або смерті, інвалідності або часткової втрати працездатності без встановлення інвалідності військовослужбовців;
- під час процедури оформлення відшкодування витрат, пов’язаних з доглядом ветеранів війни;
- під час оформлення виплати одноразової грошової допомоги у разі загибелі (смерті), поранення або інвалідності працівника або його звільнення з Держспецзв’язку;
- під час виплати грошової компенсації особам рядового і начальницького складу служби цивільного захисту за піднайом (найом, оренду) житла;
- під час процедури продовження строку перебування та продовження або скорочення строку тимчасового перебування іноземців та осіб без громадянства на території України;
- під час отримання військовослужбовцями житлових приміщень або грошової компенсації за належне їм для отримання житлове приміщення.
"Чинним законодавством не передбачено отримання такої довідки, а також не визначено орган, який видає таку довідку. Важливо: довідка про склад сім’ї втратила чинність ще Наказом Міністерства соціальної політики України 17 липня 2019 року № 1106", - зазначив Федоров.
Реєстрація місця проживання, або прописка
Також сьогодні, за словами міністра, завершено роботу над новими постановами КМУ про порядок реєстрації місця проживання, якими передбачається ведення реєстрів територіальних громад тільки в електронній формі.
"Для тих органів місцевого самоврядування, хто не здатний вести якісний реєстр самостійно (як показали 5 років, таких абсолютна більшість) — засобами демографічного реєстру. І така можливість вже реалізована. Це дозволить нам за найближчі 4 місяці зупинити і виправити п'ятирічний рух не в той бік. Крім того, паралельно до кінця року ми плануємо запустити електронну прописку тим громадянам, чиє майно є в реєстрі. І в подальшому, запровадивши електронну взаємодію з БТІ і спростивши реєстрацію права власності, — для всіх українців", - розповів Михайло Федоров.
Нагадаємо, що в Міністерстві цифрової трансформації повідомили, що технологія мереж п'ятого покоління може з'явитися в Україні вже у 2022 році.
- Автор:
- Віра Хмельницька