Олег Уруський запропонував передати до сфери управління його міністерства Павлоградський хімічний завод, Державний науково-дослідний інститут інформатизації та моделювання економіки та Український центр «Безпека»
Віце-прем’єр-міністр України – міністр з питань стратегічних галузей промисловості Олег Уруський запропонував передати до сфери управління його міністерства ще три державні підприємства.
Зазначається, що мова йде про Павлоградський хімічний завод, Державний науково-дослідний інститут інформатизації та моделювання економіки та Український центр «Безпека». При цьому, штат міністерства досі не сформовано. Нещодавно завершений відбір у відділ секретно-режимної роботи.
Про це повідомляє експертна організація StateWatch з посиланням на проект розпорядження Кабміну від Уруського та результати власного моніторингу діяльності Мінстратегпрому.
У пояснювальній записці до проекту розпорядження зазначається, що до основних завдань Мінстратегпрому віднесено забезпечення формування та реалізацію державної політики у сфері державної промислової політики, державної політики щодо розвитку стратегічних галузей промисловості, зокрема військово-промислової політики в оборонно-промисловому комплексі.
«У зв’язку з цим виникла необхідність віднести цілісні майнові комплекси державних підприємств та установ до сфери управління Мінстратегпрому з метою збереження належного державного контролю та управління ними на етапі наступних трансформацій у галузях, віднесених до сфери відання Мінстратегпрому» , – йдеться в документі.
Раніше StateWatch повідомила про те, що Уруський запропонував також передати «Антонов» та ще п’ять авіапідприємств Мінстратегпрому.
Голова StateWatch Гліб Канєвський наголосив, що фактично тільки в середині листопада розпочався добір кадрів в Мінстратегпром. «Ще не сформований режимно-секретний відділ, тому у разі передачі підприємств може бути повністю заблокована Павлоградського хімзаводу, який в рамках держоборонзамовлення бере участь у виготовленні ракет «Вільха», ─ йдеться у повідомленні.
Нагадаємо, нещодавно в «Укроборонпромі» заявили про згортання реформи ОПК та втручання з боку Мінстратегпрому.
Натомість, у Мінстратегпромі, яке не має власного веб-сайту, відповіли у Facebook, що здивовані «демаршем» керівництва «Укроборонпрому».