У Баку заявили, що «вірменська сторона порушила режим припинення вогню
Міноборони Азербайджану заявило про припинили спроби провокації з боку вірменських військових в Нагірному Карабаху, Про це повідомляє прес-служба відомства.
«Збройні сили Азербайджану вдалися до адекватних заходів ... нині режим припинення вогню дотримується», – говориться в повідомленні міністерства.
12 грудня Вірменія заявила про новий наступ Азербайджану у Нагірному Карабасі. За даними вірменської сторони, наступ відбувається в напрямку населених пунктів Хін Тахлар і Хцаберд. Раніше Вірменія заявила про поранення трьох резервістів унаслідок обстрілу азербайджанськими військовими.
Згідно з мирною угодою між Азербайджаном та Вірменією та Росією, села Хін Таглар і Хцаберд залишилися на території, підконтрольній Вірменії та не відійшли азербайджанській стороні.
9 листопада Вірменія та Азербайджан за посередництва РФ підписали угоду щодо припинення війни в Нагірному Карабасі з опівночі 10 листопада. Активні бойові дії в регіоні тривали з кінця вересня.
Зокрема, у Нагірний Карабах вводяться російські миротворці, Вірменія повинна повернути Азербайджану території, які не входили до складу радянської Нагірно-Карабахської області і які вона зайняла на початку 1990-х років.
Документ передбачає, що до регіону вводяться російські миротворці, столиця вірменського Карабаху - Степанакерт залишиться під контролем вірмен, однак неясно, на яких правах існуватиме вірменський анклав. Угода укладається строком на п'ять років (з можливістю пролонгації, якщо жодна зі сторін не заявить про вихід з договору).
Прем'єр-міністр Вірменії Нікол Пашинян назвав підписання угоди дуже важким рішення та «неймовірно болючим» особисто для нього і для всіх вірмен.
Президент Азербайджану Ільхам Алієв назвав договір про припинення вогню є капітуляцією Вірменії.
Підписання угоди про припинення бойових дій в Нагірному Карабасі спричинило масові заворушення в столиці Вірменії Єревані, сотні протестувальників захопили будівлю уряду та влаштували там погром. Опозиція закликала Пашиняна негайно піти у відставку, але прем'єр відмовився.
10 грудня у Баку відбувся військовий парад на честь закінчення бойових дій у Нагірному Карабасі. На параді були присутні президенти Азербайджану й Туреччини Ільхам Алієв і Реджеп Таїп Ердоган, а також турецькі військові.