Топ-5 найпродаваніших смартфонів: Які гаджети здобули найбільшу популярність у 2020 році
Топ-5 найпродаваніших смартфонів: Які гаджети здобули найбільшу популярність у 2020 році

Топ-5 найпродаваніших смартфонів: Які гаджети здобули найбільшу популярність у 2020 році

Топ-5 найпродаваніших смартфонів: Які гаджети здобули найбільшу популярність у 2020 році

Через пандемію продажі смартфонів по всьому світу стрімко знизилися, але чи вплинуло це на вибір покупців? Ґрунтуючись на різних рейтингах продажів 2020 року і динаміці їх змін, 112.ua склав свій топ найпродаваніших смартфонів у світі. Що це за пристрої, чим обумовлений їх успіх і чи так само тепло їх зустріли в Україні?

26.12.2020

Через пандемію продажі смартфонів по всьому світу стрімко знизилися, але чи вплинуло це на вибір покупців? Ґрунтуючись на різних рейтингах продажів 2020 року і динаміці їх змін, 112.ua склав свій топ найпродаваніших смартфонів у світі. Що це за пристрої, чим обумовлений їх успіх і чи так само тепло їх зустріли в Україні?

Аналізуючи топ-продажів смартфонів 2020 року від різних аналітичних компаній, можна підсумувати - серця і гаманці споживачів прихильніші до Apple, Samsung, Xiaomi. Навіть якщо ви дуже далекі від техніки, про цих гігантів ви, напевно, чули. І не дарма, адже за різними рейтингами саме вони створили 5 найпродаваніших смартфонів цього року.

Так, згідно з рейтингом від аналітиків компанії Omdia за першу половину 2020 року, у десятці найпопулярніших смартфонів у світі опинилися чотири моделі Xiaomi і тільки один продукт Samsung. Всі інші місця "окупував" Apple. 

А якщо вірити свіжішим даним від аналітиків агентства Canalys за третій квартал (липень, серпень, вересень) 2020 року, пристрої Apple витісняються з ринку недорогими апаратами Samsung і Xiaomi. Ба більше, в третьому кварталі південнокорейці вивели відразу 5 своїх девайсів до топ.

Але так чи інакше трійка виробників залишається незмінною.

Ви запитаєте, а де всі інші? Куди подівся Huawei, з топовими продажами Honor, або холдинг BBK, що так швидко набирає аудиторію? Все просто, якщо аналізувати загальну статистику за брендами або ж відстежувати динаміку кількості ввезення товару тієї чи іншої компанії, то топ дійсно поповнився ще двома позиціями, утворивши золоту п'ятірку найпопулярніших брендів мобільних пристроїв у світі. Ми ж говоримо про вибір покупців. 

А що взагалі відбувається на світовому ринку смартфонів?

Huawei все так само залишається гігантом на світовому ринку, але це, імовірніше, умовність, адже понад 60% їхніх смартфонів постачаються до Китаю. Санкції США занадто сильно вдарили по компанії, і люди з інших країн, на відміну від китайців, які затято підтримують вітчизняного виробника, не готові миритися з відсутністю Google-сервісів. Більшою мірою саме завдяки такій самовідданій боротьбі за "китайське виробництво" Huawei не здає своїх позицій.

Успіх такої тактики демонструє і Realme - бренд позиціює себе брендом, що розвивається найшвидше у світі. З цим дійсно важко сперечатися (у березні 2020 року бренд зайшов в Україну), але також варто зазначити, що Realme - далеко не самостійний бренд, адже вони не експериментують, а дотримуються перевіреної схеми а-ля "зробити так само, але дешевше". У всьому світі, крім Азії, обираючи між Realme і Xiaomi (більшість характеристик саме їхніх моделей приписують компанії), покупці частіше обирають останній: вони його більше знають і довіряють, навіть якщо за це потрібно трохи доплатити.

Варто також підкреслити, що всупереч загальному тренду на зниження продажів у 2020 році Realme і Xiaomi не тільки їх збільшили, але і показали результат майже в півтора раза вище, ніж роком раніше. Але, чесно кажучи, якщо у випадку з Xiaomi ці результати можна розглядати як невелику перемогу компанії над конкурентами, то з Realme не так все однозначно - компанія не так давно почала свій маршрут, і її обсяг продукції далекий від обсягу продукції Samsung і Xiaomi. Так, наприклад, торік умовно компанія могла випустити 150 пристроїв, цього ж - 1000 (ось він і стрибок).

Новини за темою

Ще один досить великий гравець на ринку - це холдинг BBK, а саме найяскравіші його представники OPPO і Vivo, і в цьому разі відповісти, чому пристрої не потрапили до топ найпродаваніших смартфонів, дуже легко - вони роблять дійсно хороші гаджети, представляють безліч інноваційних рішень, але цінник безумовно завищений, а далеко не кожна людина готова платити за китайця нечувані суми.  

Nokia, LG, Lenovo - пам'ятаєте про таких? Так, справи у них йдуть не дуже, але бренди все ж продовжують залишатися на плаву. Lenovo тримається за свою ігрову лінійку смартфонів, Nokia намагаються конкурувати в бюджетному сегменті, а LG експериментують на останні гроші. 

Топ найпродаваніших смартфонів у світі

На першому місці - флагман компанії Apple iPhone 11 з неймовірними кількостями продажів у більш ніж 53,7 млн одиниць у світі. Отакий успіх обумовлений у першу чергу "прийнятним" цінником від купертинівців за свою молодшу модель флагманської лінійки і загалом довгоочікуваними змінами - iPhone 11 став найдоступнішим смартфоном компанії з надширококутним модулем.

Черга за новим iPhone 11 в магазині одного з національних ресейлерів
Черга за новим iPhone 11 в магазині одного з національних ресейлерів Liga.net
Черга за новим iPhone 11 в магазині одного з національних ресейлерів
Черга за новим iPhone 11 в магазині одного з національних ресейлерів Liga.net

На п'яти йому наступає південнокореєць — Samsung Galaxy A51.

"A" серія у Samsung завжди користувалася популярністю, і, якщо ви тямите у техніці, успіх кількості продажів у більш ніж 19,4 млн одиниць не став для вас сюрпризом. Адже А51 оснащено найякіснішим дисплеєм у цій ціновій категорії, а також подобається багатьом модулем NFC, що для бюджетників південнокорейського гіганта є рідкістю. Саме тому багато хто волів не ризикувати, купуючи китайський телефон, а заплатити трохи більше, водночас отримавши пристрій від бренду з репутацією, перевіреною десятиліттями.

З невеликим відривом на третьому місці опиняється iPhone SE 2020 (більш ніж 18,7 млн одиниць).

Новини за темою

Чому несподівано? Якщо під час анонсу багато техноблогерів і аналітиків робили на нього великі ставки в рекордних продажах (вподобаний більшістю шанувальників компанії форм-фактор, повернення кнопки "Додому" і доступна ціна за - увага! - надпродуктивний процесор A13 Bionic, то згодом, після виходу, навпаки, заявляли про можливий провал моделі. Легенда не виправдала своїх очікувань, адже головна фішка її рекламної кампанії, новітнє "серце", встановлене і у флагманській моделі, виявилося "мильною бульбашкою", програмно загальмованим, щоб зменшити навантаження (батарея занадто маленька для такого процесора).

Але що ж тоді вивело iPhone SE 2020 до топ? Найімовірніше, безальтернативність — фанатів Apple багато, і далеко не кожен може собі дозволити флагманський апарат, а купувати б/у пристрої небагато хто готовий. 

Четверте і п'яте місце розділили між собою продукти китайського Xiaomi: Redmi Note 8 (понад 11 млн за першу половину 2020 року) і Redmi Note 9 (за 13 днів від початку продажів смартфони розійшлися тиражем понад мільйон примірників), відповідно.

І це не дивно, адже компанія є абсолютним лідером в бюджетному сегменті, саме тому найпродаванішими смартфонами стала лінійка Note - ідеальне співвідношення ціни і якості. З неприємних мінусів варто зазначити прошивку MIUI, що нестабільно працює.

Топ-продажів в Україні

А що ж в Україні? Визначити п'ятірку найкращих для українського споживача - завдання не з простих. Продивившись десяток технофорумів і поговоривши з продавцями-консультантами кількох найбільших роздрібних мереж електроніки в Україні, ми змогли виявити 100-відсоткових лідерів, золоту незмінну трійку - Xiaomi, Apple і Samsung. Що стосується четвертого і п'ятого місць - все не так однозначно.

Перше місце українського топу розділили смартфони Xiaomi Note 8t і Note 8 Pro. Не дивно, що бюджетний сегмент найцікавіший українському споживачеві. Але попри це ми готові викласти трохи більше грошей за приємні "фішки", а саме за NFC, адже в моделі Note 8 (посіла лідерські позиції у світі) її немає, хоч і коштує вона на 500-1000 грн дешевше.

На другому місці без сюрпризів - iPhone 11.

Навіть попри фінансові труднощі, для багатьох фанатів компанії володіння до недавнього часу флагманом виявилося дорожчим за "хліб". Тож, можна не хвилюватися, адже банки свої "яблучні" відсотки вкотре отримають.

Але чому друге місце? Якщо звернути увагу на людей, які проходять повз, то можна зазначити, що у нас дійсно великий відсоток населення ходить із "яблучними" пристроями. Це і наштовхує на думку про необ'єктивність другого місця в цьому топі. Але, варто врахувати, що величезна кількість телефонів купується або вже в стані б/у через сайти оголошень, або у неофіційних реселерів. Зокрема, у 2019 році платформа OLX становила рейтинг щодо продажів б/у смартфонів в Україні, і тоді iPhone виявився найпродаванішим мобільним пристроєм у країні.

Третє місце очікувано за Samsung A51.

Новини за темою

Пристрої Samsung вже не перший рік входять до трійки лідерів українського роздробу. Ба більше, у 2020 році компанія збільшила свою частку завдяки запуску Galaxy А (про ці самі смартфоні ми розповідали вище) - бюджетна серія, випущена з максимальною кількістю цікавих функцій за мінімальні кошти, тому не дивно, що в Україні, як і у світі, прийняли її дуже тепло.

А хто ж завершує п'ятірку лідерів? Як таких 4-го і 5-го місця в українській роздрібній торгівлі смартфонами виявити не вдалося. Від магазину до магазину інформація відрізняється. Десь це все той самий олдскульний iPhone SE, а десь сюрприз - Xiaomi Poco X3 з особливою кастомною оболонкою Android від Xiaomi Рoco UI (саме ці смартфони стали абсолютними бестселерами "чорної п'ятниці"). 

З кожним роком техносвіт розвивається семимильними кроками, підвищуючи ціни на свої новинки відповідно до прогресу. Оскільки смартфони стали дійсно невіддільною частиною нашого життя, виробники навіть в ультрабюджетних апаратах намагаються домогтися плавних анімацій і мінімальних фризів системи, і ми готові за це платити. Аналізуючи величезну кількість ресурсів, можна підсумувати, що ми готові платити за комфорт, зручності. Наші найпродаваніші смартфони  - це завжди, горезвісний "топ за свої гроші" (навіть у випадку з айфоном). За свій комфорт ми готові навіть переплатити, наприклад, за таку річ, як модуль NFC у Redmi, надширококутну камеру в Apple або ж сканер відбитків пальців під дисплеєм E Samsung.

P.S. У 2021 році продовжуйте тішити себе хорошими гаджетами з комфортними для вас функціями. А ми будемо в цьому вам всіляко допомагати порадами і детальними розборами.

Ірина Шостак

#рейтинг смартфонів #iPhone SE #Apple #Samsung #Xiaomi #Huawei #смартфони
Джерело: 112.ua
Теги по теме
Apple Samsung Xiaomi Huawei
Источник материала
loader
loader