У Білорусі люди збираються на недільний протест, є перші затримання
У Білорусі люди збираються на недільний протест, є перші затримання

У Білорусі люди збираються на недільний протест, є перші затримання

У містах Білорусі поновилися протести / фото REUTERS

У низці міст Білорусі в неділю, 27 грудня, проходять протестні акції. Зранку в Мінську знову з'явилася військова спецтехніка.

Про це повідомляє портал Tut.by.

Попри те, що не було масштабних анонсів щодо сьогоднішніх акцій, люди стали виходити на протести з самого ранку. Вони організовували колони та марші, а також мирні пікети. Такі акції зафіксовані в Мисці, а також у Гродно, Бресті, Жодині.

У центральній частині Мінська помічено автозаки. Як і в усі попередні неділі після президентських виборів, не обійшлося без затримань.

Протести в Білорусі: передісторія

  • 9 серпня в Білорусі відбулися президентські вибори. Згідно з офіційними даними ЦВК, за Олександра Лукашенка проголосували 80,1% виборців, за його головного опонента Світлану Тихановську-10,1%.
  • Після оголошення результатів виборів країну охопили акції протесту. Силовики затримують учасників мітингів і застосовують до них силу, відкривають політично вмотивовані справи проти опозиціонерів.
  • В Євросоюзі не визнали результати виборів й запровадили санкції проти білоруських чиновників, відповідальних за фальсифікацію результатів голосування та застосування насильства проти незгодних.
  • 23 вересня у Мінську відбулася таємна інавгурація Лукашенка.

Читайте останні новини України та світу на каналі УНІАН в Telegram

Автор: Аліна Вишневська

Источник материала
loader
loader