У заповіднику "Асканія-Нова" вимирають червонокнижні журавлі: що сталося та чому за це взялася поліція
У заповіднику "Асканія-Нова" вимирають червонокнижні журавлі: що сталося та чому за це взялася поліція

У заповіднику "Асканія-Нова" вимирають червонокнижні журавлі: що сталося та чому за це взялася поліція

У ЗМІ та соцмережах з'явилася інформація, що співробітники заповідника "Асканія-Нова" у Херсонській області, заявили про вимирання сірих журавлів, які занесені до Червоної Книги України, на ділянці Великого Чапельського поду, де на ставку зазвичай ночують рідкісні перелітні птахи. Також у мережі, зокрема і на сторінці самого заповідника у Facebook, опубліковані і відповідні світлини, автором яких є директор "Асканії-Нова" Віктор Гавриленко. 

Поліція області 11 січня повідомила, що за даним фактом відкрили кримінальне провадження. Так, у поліції зазначили, що за словами директора заповідника, впродовж тижня вимерло близько 185 сірих червонокнижних журавлів.

Зазначається, що однією з версій слідчих є те, що журавлі могли харчуватись зерном, обробленим хімікатами, яке посіяне фермерами на навколишніх полях для боротьби з гризунами. Наразі лабораторним шляхом встановлюються причини загибелі птахів. На місці події працюють працівники поліції, Держпродспоживслужби  та екологічної інспекції. 

"Відкрите кримінальне провадження за ч. 1 ст. 239 "Забруднення або псування земель" Кримінального кодексу України. Поліція встановлює коло осіб, причетних до вимирання птахів. Також встановлюються збитки, завдані державі. Досудове розслідування триває", -  йдеться у повідомленні відділу комунікації поліції Херсонської області.

Вимирання сірих журавлів
Фото: Віктор Гавриленко

Газета "Голос України" також писала, що птахи, які вижили, харкають кров'ю, що може свідчити про внутрішню кровотечу. Зазначається, що спочатку адміністрація заповідника висунула припущення, що сірих журавлів викошує пташиний грип. Його спалах зафіксували в селі Заозерне сусіднього Каховського району області, але зараження пташиним грипом не підтвердилося. Тому, як пишуть ЗМІ, залишилося тільки одна версія - журавлі могли загинути, харчуючись на оброблених хімікатами навколишніх полях.

У заповіднику зазначили, що між селами Розплідник і Ясна Поляна дійсно помітили посіви озимих, де були розсипані отруєні зерна пшениці. Звідти вже відібрали проби отруєного зерна, і наразі шукають сертифіковану незалежну лабораторію, яка може зробити його експертизу.

Співробітники заповідника підрахували, що збитки, завдані природі в результаті отруєння червонокнижних птахів, становлять 2 775 000 грн.

Відео Коали можуть опинитися на межі вимирання через лісові пожежі в Австралії

Таку заяву зробили у тамтешньому міністерстві навколишнього середовища. Напередодні уряд пообіцяв виділити майже 35 мільйонів доларів США на підтримку коал, які потерпають від несамовитого вогню. Лише на острові Кенгру у вогні загинули близько 50 тисяч коал, а загальні цифри втрат у тваринному світі сягають мільярда.  

Коали можуть опинитися на межі вимирання через лісові пожежі в Австралії
ТСН. 16:45
  • Facebook 2
  • Twitter
  • Telegram
  • Messenger
  • Viber
Автор:
Ірина Загородня
Источник материала
loader
loader