Соціальна мережа Facebook видалила десятки профілів, пов’язаних із партією «Європейська солідарність» і громадськими організаціями «Справа громад» та «Антикорупційний блокпост». Про це повідомила пресслужба соцмережі напередодні, передає "5 канал".
Профілі видалили ще у грудні: 27 акаунтів фізичних осіб, 37 сторінок і два десятки груп. У Facebook пояснюють, помітили підозрілу активність, схожу на роботу ботоферми – тобто віртуальних персонажів, які, наприклад, можуть виконувати поставлені їм завдання, зокрема масового коментування та спотворення громадської думки.
"Люди, причетні до цієї активності, використовували фейкові акаунти для створення вигаданих персон у соцмережі. Вони поширювали контент з офіційних сторінок політичних партій і політиків, ставили лайки і коментували пости інших користувачів. Частину їхнього контенту наші місцеві фактчекери визнали неправдивою. Наше дослідження виявило зв'язки цих людей з партією "Європейська солідарність" та громадською організацією "Справа громад", – сказано в доповіді Facebook.
Водночас заблоковані й справжні акаунти реальних блогерів, пов'язаних із партією. Адміністратори соцмережі вважають, усі вони були частиною мережі ботів і маніпулювали інформацією.
"Мені просто 23 грудня знесли всі сторінки Facebook, Instagram. Потім 31 грудня знесли Twitter, який не має відношення до Facebook. У мене мій акаунт навіть був підтверджений паспортом, Facebook знав, що я жива людина, але приписав до ботоферми. Але яка може бути ботоферма на 27 людей? Це смішно", – розповіла блогерка Марія Мадзігон.
У громадській організації "Справа громад" ці звинувачення спростовують. Називають це атакою ботів чинної влади. Мовляв, необґрунтовані скарги адміністраторам соцмереж подавали за участі спецслужб України і за командою з Офісу Президента Зеленського.
"У Facebook свої внутрішні правила, вони напряму не кажуть, які у них критерії, як вони діють, це не для публічного простору. Це скоординовані дії і неприродня нелюдська поведінка. У них є ступені оцінки щодо справжніх акаунтів, які є частиною мережі чи скоординованих дій", – пояснив експерт з цифрової безпеки Павло Бєлоусов.
Нагадаємо, раніше Служба безпеки України припинила діяльність ботоферми, через яку зловмисники поширювали фейки про COVID-19 та закликали до повалення конституційного ладу. Ботоферма керувалася з Росії.