Критична позначка: які зміни чекають планету

Критична позначка: які зміни чекають планету

З’ясували, скільки планета зможе існувати в умовах глобального потепління та забруднення довкілля. Рослинність скоро не зможе поглинати антропогенні викиди вуглекислого газу.

Вчені з США та Нової Зеландії провели унікальне дослідження процесів фотосинтезу у різних біомах на планеті.

Вже було відомо, що один з найважливіших для створення оптимальних умов життя на Землі процесів – фотосинтез, залежить від температури.

Науковці з Університету Північної Арізони, Центра дослідження клімату Вудвелла та Університету Вайкато 30 днів проводили експеримент, спостерігаючи за різними біомами та роблячи відповідні заміри.

Результати дослідження

Вчені вирішили з’ясувати, що буде з планетою в умовах глобального потепління, яке все більше дає про себе знати.

Взявши за основу температуру навколишнього повітря, оскільки температуру листя зафіксувати важко і вона є досить нестабільною, вони провели обчислення, що буде з процесом фотосинтезу в майбутньому. Також вчені дослідили всі заміри за минулі 20 років та проаналізували процеси в природі протягом останніх 1500 років.

До певної межі (38 градусів) температура сприяє пришвидшенню фотосинтезу та поглинанню вуглекислого газу. Далі процес починає сповільнятися.

Обчислили критичну межу температури, коли фотосинтез буде вкрай затрудненим або й неможливим. Це приблизно 60 – 70 градусів по Цельсію.

До таких точок, навіть в умовах глобального потепління температура на планеті не дійде, запевнили вчені.

Але в найближчі 20 років здатність рослин поглинати вуглекислий газ значно знизиться. В першу чергу найбільше постраждають такі важливі біоми, як тропічні ліси Амазонії та тайга в Канаді та Росії.

Після досягнення критичної межі температури рослини навпаки стануть джерелом вуглекислого газу, а не поглинатимуть його.

Результати дослідження опублікували в науковому журналі «Досягнення науки».

Раді бачити Вас на наших каналах Telegram та Viber!

Глобальні проблеми людства

Серед глобальних проблем людства важливе місце посідають саме екологічні проблеми. Для їх вирішення всі держави світу, всі лідери та просто люди повинні об’єднати зусилля.

Світ хвилює проблема глобального потепління та зміни клімату, парниковий ефект на планеті, утворення озонових дір, деградація земель, руйнування екосистем, геоактивність та геліоактивність.

Пандемія коронавірусу внесла свої зміни в підходи до багатьох питань. Вона оголила такі соціальні проблеми, як нерівність, расизм, недоступність до освіти та технологій.

Розробили чотири важливі переходи, які допоможуть адаптуватися до нових умов.

По перше, подолання соціальної нерівності. Пандемія довела, що в політиці багатьох держав є прогалини, що стосуються економічної та соціальної нерівності різних верств населення.

По друге, більше уваги треба приділяти балансу між природою та людиною.

По третє, важливий доступ до технологій та довіра до нових рішень.

Та останній перехід – зміна поколінь. Світові лідери повинні усвідомити, що час людини, як біологічної істоти обмежений та треба сприяти просуванню молоді, ставити перспективи її розвитку на перше місце.

Раніше сайт новин MY.UA писав, що медики застерігають від щоденного вживання деяких продуктів та круп, які, на перший погляд, є корисними.

Разом з ковідом в Україні активно поширюється ще один вірус. Читайте всі свіжі новини на MY.UA.

Підписуйтесь на наш канал в Twitter та дізнавайтесь всі новини України та світу!

Приєднуйтесь до нас в Flipboard!

Источник материала
Поделиться сюжетом