Рада планує відновити конкурси для держслужбовців: нардепи ухвалили законопроєкт
Рада планує відновити конкурси для держслужбовців: нардепи ухвалили законопроєкт

Рада планує відновити конкурси для держслужбовців: нардепи ухвалили законопроєкт

Верховна рада планує відновити конкурси на зайняття посад державних службовців. Народні депутати ухвалили відповідний законопроєкт №4531.

Про це повідомляє РБК-Україна у четвер, 4 лютого. 

У законі прописано, що конкурси на посади, що обіймають особи, з якими до набрання чинності цим законом уклали контракти про держслужбу на період дії карантину через коронавірус, оголошуються:

  • на посади державної служби категорії "А" - протягом чотирьох місяців з дня набрання чинності документом;
  • на посади держслужби категорій "Б" та "В" - протягом дев’яти місяців з дня набрання чинності законом.

А контракти про держслужбу на період дії карантину, укладені до набрання чинності цим документом, діють до призначення на посаду чиновника за результатами конкурсу, але не більше:

  • для посад категорії "А" - п’яти місяців з дня набрання чинності документом;
  • для посад категорій "Б" та "В" - протягом одного року з дня набрання чинності цим законом.

Крім того, у документі пропонують не проводити спеціальну перевірку, встановлену статтею 56 ЗУ "Про запобігання корупції", щодо держслужбовців після припинення дії контракту про проходження ними служби на час карантину. Але за умови, що стосовно таких осіб вже проводилася спецперевірка під час укладання відповідного контракту.

Нагадаємо, Кабмін ухвалив рішення про те, що конкурси на посади держслужби під час дії карантинного періоду проходитимуть за окремим порядком, 22 квітня 2020 року.

16 грудня Верховна Рада відхилила доопрацьований закон "Про внесення змін до Закону України "Про державну службу" щодо кандидатського резерву".

Як повідомлялося, раніше Кабінет міністрів затвердив мінімальний розмір посадового окладу у 2021 році в державних органах. 

Своєю чергою, президент України Володимир Зеленський підписав закон "Про внесення змін до Закону України "Про державну службу" щодо зняття вікових обмежень для роботи на державній службі" № 1086-ІХ. Наразі державний службовець за рішенням суб’єкта призначення може бути залишений на державній службі після досягнення 65-річного віку за власною згодою. 

Відео Обмеження волі: яку відповідальність будуть нести держслужбовці за брехню в деклараціях

Покарання передбачається легше, аніж було: замість ув’язнення держслужбовцям тепер щонайбільше загрожує обмеження волі, у спецзакладах із м’якшим, аніж у колоніях, режимом. М’якіші покарання – штрафи і громадські роботи – залишаються. За це рішення голосували представники всіх парламентських фракцій. І майже всі ним не задоволені. Водночас у Нацагентстві з питань запобігання корупції таке покарання вже назвали санаторієм для корупціонерів. Повні випуски дивіться на 1+1 video

Обмеження волі: яку відповідальність будуть нести держслужбовці за брехню в деклараціях
Спецкор
  • Facebook 3
  • Twitter
  • Telegram
  • Messenger
  • Viber
Автор:
Олена Вус
Источник материала
loader
loader