Мінреінтеграції звернулося до інших країн по допомогу для фінансування каналу ATR
Мінреінтеграції звернулося до інших країн по допомогу для фінансування каналу ATR

Мінреінтеграції звернулося до інших країн по допомогу для фінансування каналу ATR

Мінреінтеграції звернулося до інших країн по допомогу для фінансування каналу ATR

Міністерство з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України звернулося до інших країн по фінансову допомогу для кримськотатарському телеканалу ATR, оскільки у законі про держбюджет на 2021 рік немає згадки про пряме фінансування ЗМІ, які мовлять на окуповані території. Про це віцепрем’єр – міністр з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України Олексій Резніков сказав в інтерв'ю «Укрінформу».

Він розповів, що питання фінансування телеканалу ATR порушувалося під час зустрічі з віцемаршалком польського Сейму Малгожатою Госевською у Варшаві 3 лютого.

«Моя співрозмовниця запропонувала ідею звернутися до міжнародних партнерів України з проханням про надання фінансової підтримки телеканалу. Я вже підписав та надіслав на адресу низки країн власне звернення з проханням розглянути можливість фінансової підтримки ATR. Направляємо відповідні листи до посольств», – сказав Олексій Резніков.

Міністр нагадав, що в держбюджеті на фінансування всіх ЗМІ, які мовлять на окуповані території, загалом виділяється 50 млн грн. Їх можна буде отримати на конкурсних засадах відповідно до законодавства, що регулює публічні закупівлі.

Віцепрем’єр сказав, що не має сумнівів, що ATR як єдиний мовник кримськотатарською мовою отримає частину цих коштів. Водночас зацікавленість в участі у конкурсі виявили також радіо «Крим. Реалії», Громадське радіо, Чорноморська ТРК, Вільне радіо, ТРК «Донбас онлайн» та низка ЗМІ, що здійснюють мовлення на тимчасово окуповані території Донеччини й Луганщини та Криму.

Нагадаємо, генеральний директор каналу ATR Ленур Іслямов поскаржився, що медіа знову не може отримати фінансування з держбюджету через «внутрішнє розпорядження Мінреінтеграції». Він заявив, що в бюджеті є гроші, які канал має отримати як прямо підтримку, без участі в конкурсі.

У міінстерстві на це відповіли, що фінансування надаватиметься на конкрусній основі для підвищення ефективності та прозорості використання коштів.

Як писав ДМ, державні відомства у 2020 році погодили державну підтримку каналу ATR лише за умови проходження тендерних процедур, але канал не готовий був їх проходити. В інтерв'ю «Детектору медіа» генеральний директор ATR Ленур Іслямов пояснив, чому ATR не готовий до процедур держзакупівель.

10 лютого 2020-го канал ATR повідомив, що йому заблокували фінансування. У відповідь канал запустив марафон #SaveATR та вийшов в ефір без ведучих і гостей. Ленур Іслямов повідомив, що казначейство блокує кошти на фінансування каналу. За його словами, перед каналом поставили нездійсненні умови тендерів.

13 квітня Верховна Рада ухвалила зміни до держбюджету на 2020 рік. Закон передбачає, що в 2020 році норми про держзакупівлі не торкнуться фінансування ATR.

6 травня 2020 року Кабмін вніс зміни до Порядку використання коштів, передбачених у державному бюджеті для виробництва та трансляції телерадіопрограм для державних потреб, збирання, оброблення та розповсюдження офіційної інформаційної продукції, фінансової підтримки системи державного іномовлення України. Таким чином, уряд розблокував фінансування каналу ATR.

Теги по теме
Новости финансирование Рынок
Источник материала
loader
loader