/https%3A%2F%2Fs3.eu-central-1.amazonaws.com%2Fmedia.my.ua%2Ffeed%2F76%2F6c204da4cb95ed940cc5c6db2b39431c.jpg)
Окупована частина Донбасу на межі екологічної катастрофи через радіоактивні викиди
Екологічна катастрофа загрожує тимчасово окупованій території Сходу. І не тільки через вибухи боєприпасів та мін. Українська делегація Тристоронньої контактної групи наголошує, що окупанти перестали відкачувати радіоактивну воду з території шахти "Юнком" під Єнакієвим.
Саме там у 1979-му році за ініціативи радянської влади стався контрольований ядерний вибух. До окупації українська влада вживала всі необхідні заходи, аби радіоактивна вода не потрапила в питну. Однак три роки тому терористи припинили відкачування. Міжнародне агентство з атомної енергії не може провести належні перевірки ще з 2014-го року. Україна досі не отримала відповідь від російської сторони з цього питання.
"Є два ядерних об'єкти, навіть більше - затоплена шахта і один об'єкт у Донецькій області, один - у Луганській. Росіяни мають туди допустити, але не допускають. Україна звернулася до МАГАТЕ. МАГАТЕ в грудні звернулося до України. Ми надіслали це Російській Федерації. Відповіді досі немає. Саме тому це питання було порушено на минулому засіданні ТКГ, буде порушено на новому, а ще було вчора на засіданні Ради Безпеки ООН", - повідомив речник ТКГ Олексій Арестович.
Нагадаємо, в окупованому Криму катастрофа з прісною водою. Це пов’язано зі страшенною посухою та виснаженням запасів води в кримських водоймищах. Бо до анексії півострів на 85% забезпечувався з Дніпра.

