Федеральна служба РФ з нагляду в сфері масових комунікацій і зв'язку (Роскомнагляд) на вимогу Генеральної прокуратури РФ відкрила дві справи проти редакції «Новой газеты» та головного редактора видання Дмитра Муратова через нібито «поширення фейків». Про це газета повідомила 16 лютого.
Справи стосуються статті Тетяни Юрасової «Чтобы не менты людей херачили...», видаленої на вимогу Роскомнагляду ще в день публікації – 23 січня 2021 року.
Авторка розповідала про можливу підготовку провокаторів у санаторії «Горизонт» під Москвою. Натомість прокуратура Московської області повідомила, що не змогла встановити фактів «навчання осіб для участі <...> в масових заворушеннях» в санаторії.
У редакції зазначили, що правоохоронці не опитували журналістів «Новой газеты» і не намагалися отримати від них відомості, які могли б допомогти в перевірці.
Роскомнагляд порушив справи за ч. 9 ст. 13.15 (поширення завідомо недостовірної суспільно значимої інформації під виглядом достовірних повідомлень) КоАП РФ. «Новой газете» може загрожувати штраф до 500 тисяч рублів (190 тисяч гривень), а Дмитру Муратову – до 100 тисяч рублів (38 тисяч гривень). Редакція планує оскаржити це рішення.
Нагадаємо, 23 січня 2021 року російське видання «Новая газета» видалило зі свого сайту статтю про залучення московських студентів до провокацій на акції підтримки опозиційного політика Олексія Навального. Це було зроблено на вимогу Роскомнагляду. У статті наводилися слова двох студентів різних московських вузів, які розповіли, що їм запропонували підробіток за участь у заходах, пов'язаних з Навальним. Зокрема, їх нібито залучили до мітингу 23 січня на Пушкінській площі у Москві. Роскомнагляд тоді заявив, що «публікація подібних фейків створює загрозу масового порушення громадського порядку і громадської безпеки».
Фото: Новая газета