Зеленський упевнений в отриманні траншу МВФ до кінця року: але є і "план Б"
Зеленський упевнений в отриманні траншу МВФ до кінця року: але є і "план Б"

Зеленський упевнений в отриманні траншу МВФ до кінця року: але є і "план Б"

КИЇВ. 22 лютого. УНН. Президент Володимир Зеленський впевнений, що Україна отримає наступний транш від Міжнародного валютного фонду до кінця цього року. На випадок проблем, Президент запевнив, що є "план Б". Про це повідомив Президент України Володимир Зеленський під час Всеукраїнського форуму “Україна 30. Інфраструктура”, передає кореспондент УНН.

Цитата:

На запитання, чи вважає він, що до кінця року Україна отримає транш МВФ, Зеленський відповів: “Я впевнений в цьому. У нас в цілому немає такого питання "якщо ні“. Якщо ні, у нас завжди є план Б, план В”.

Деталі

Також Зеленський повідомив, що МВФ відмовився надавати Україні транш кредиту на 700 млн дол., зокрема через зобов’язання української влади ухвалити низку законів.

Що було раніше

13 лютого постійний представник Міжнародного валютного фонду Йоста Люнгман заявив, що місія МВФ завершила роботу в Україні, яка тривала з 11 січня. Обговорення він назвав продуктивним, однак вказав, що потрібен більший прогрес.

Із його заяви можна зрозуміти, що більшого прогресу чекають щодо посилення управління Національним банком; поліпшення законодавчого та регулятивного підгрунтя банківського нагляду та фінансового оздоровлення; заходів, спрямованих на зменшення фіскального дефіциту у середньостроковій перспективі; законодавчих ініціатив стосовно відновлення та посилення антикорупційної інфраструктури та судочинства, а також у секторі енергетики.

Своєю чергою, в Офісі Президента та в уряді новину від МВФ прокоментували лише за декілька годин і доволі стримано, заявивши про “конструктивну співпрацю”.

Доповнення

Рада директорів МВФ у червні 2020 року ухвалила надання Україні 5 млрд доларів на 18 місяців в межах угоди Stand-by. Перший транш за новою програмою обсягом 2,1 млрд дол. Україна отримала вже 12 червня того ж року. Україна сподівалася, що до кінця 2020 року місія МВФ проведе роботу у Києві, щоб дати оцінку підстав для виділення ще одного траншу — здійснивши перегляд програми.

У грудні місія МВФ таки повернулася до України, пропрацювавши три дні в дистанційному форматі — усі заплановані зустрічі, як оцінювалося, пройшли добре.

З 11 січня місія відновила роботу в Україні. Утім, це сталося на тлі “тарифної” кризи і кроків уряду щодо зниження вартості газу для населення на фоні протестів — відхід від ринку газу, на якому наполягав Фонд і який запрацював у 2020 році, і повернення до регулювання ціни, хоч, як запевняють в уряді, не довготривалого. В експертому колі заявляли, що за повідомленнями, у МВФ не з розумінням поставилися до такого кроку.

У G7 повідомили, що для завершення перегляду програми Міжнародного валютного фонду для України необхідно вжити низку заходів, зокрема це включає реформування Вищої ради правосуддя та заходи енергетичної політики.

Перед нинішньою програмою у межах співпраці з МВФ для України діяла інша — чотирирічна програма “Механізм розширеного фінансування” (EFF) на 17,5 млрд дол., схвалена у березні 2015 року. Програма EFF, своєю чергою, замінила собою програму Фонду Stand-By, яка була надана Україні 30 квітня 2014 року.

Теги по теме
Владимир Зеленский МВФ
Источник материала
loader
loader