Київський районний суд міста Харків наклав арешт на майнові права інтелектуальної власності чотирьох Telegram-каналів «Легитимный», «Резидент», «Картель» і «Сплетница» і постановив закрити до них доступ. Про це повідомляє Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сфері зв'язку та інформатизації.
Зокрема, до відомства з відповідним листом звернувся Департамент контррозвідувального захисту інтересів держави у сфері інформаційної безпеки СБУ.
Слідчим суддею Київського районного суду Харкова винесено рішення про накладення арешту на майнові права інтелектуальної власності, які виникають у користувачів мережі інтернет під час використання зазначених Telegram-каналів, шляхом припису інтернет-провайдерам закрити до них доступ.
Рішення суду можна оскаржити в Харківському апеляційному суді протягом п'яти днів.
Однак, з технічної точки виконати рішення суду буде важко, адже провайдери не можуть блокувати доступ до Telegram. У налаштуваннях месенджера є можливість включити проксі, яке дозволить обійти блокування.
За словами медіаексперта Дмитра Золотухіна, який у 2017‒2019 роках був заступником міністра інформаційної політики України, заблокувати телеграм-канали, які несуть загрозу для нацбезпеки, неможливо. Зробити це могла би адміністрація платформи. Заблокувати телеграм як такий в Україні теж неможливо.
1 лютого СБУ повідомила, що викрила агентурну мережу спецслужб РФ, яка дестабілізувала ситуацію в Україні через Telegram-канали.
За даними відомства, спецслужби країни-агресора залучили українських громадян до створення та адміністрування низки політичних всеукраїнських і регіональних Telegram-каналів. Мова йде про канали «Легитимный», «Резидент», «Картель», «Сплетница», «Чорний квартал», «Политический расклад», «Нетипичное Запорожье», «Тремпель Харьков», «Одесский фраер», «Днепр live», «Николаев live», «Херсон live».
Фото: Microsiervos/Flickr