Колективний імунітет в Україні перебуває на рівні 20% — моделювання KSE
Колективний імунітет в Україні перебуває на рівні 20% — моделювання KSE

Колективний імунітет в Україні перебуває на рівні 20% — моделювання KSE

В Україні наразі рівень імунітету від коронавірусу становить 13-20%, що є доволі низьким і далеким від колективного імунітету.

Про це повідомив керівник Центру економіки охорони здоров’я Київської школи економіки (KSE) Юрій Ганиченко за результатами моделювання KSE, передає hromadske. 

"Є новини, що, ймовірно, рівень колективного імунітету вже високий, але це не так. В Україні зараз це не більш ніж 20% — це максимум, який показує аналіз Київської школи економіки, побудований на епідеміологічному моделюванні", - сказав Ганиченко.

За його словами, якщо оцінювати рівень імунітету лише за офіційно підтвердженими випадками COVID-19, тоді колективний імунітет в Україні становить 4%. Це пов'язано зі світовою тенденцію, коли офіційно виявляють лише 30% від усіх випадків захворювання.

"Тому говорити зараз про якусь глобальну тенденцію до того, що рівень імунітету вже великий, якщо ми говоримо про природний імунітет через перехворівання, то його немає. Зараз цей рівень є доволі низьким і далеким від колективного імунітету", - додав керівник Центру. 

Зазначимо, як заявляли у Всесвітній організації охорони здоров'я, імунітет проти коронавірусу має бути у 60-70% населення, щоб розірвати ланцюг передавання вірусу. Є два шляхи набути імунітет: перехворіти або вакцинуватися. У першому випадку, набуття такого імунітету триватиме набагато довше, але що важливіше, це забере значно більше людських життів. 

Відео Новини України: новий штам коронавірусу вже є на Прикарпатті

Новий штам коронавірусу - вже в Україні. Про британську мутацію на Прикарпатті заявив сьогодні головний державний санітарний лікар Віктор Ляшко. Основна її відмінність від відомого вірусу - хвороба йде довше. Що говорять місцеві медики – дивіться в прямому включенні.  

Новини України: новий штам коронавірусу вже є на Прикарпатті
ТСН. 16:45
  • Facebook 1
  • Twitter
  • Telegram
  • Messenger
  • Viber
Автор:
Лінда Хурані
Источник материала
loader
loader