Чи стане новий державний мультиплекс «Зеонбудом–2»?
Чи стане новий державний мультиплекс «Зеонбудом–2»?

Чи стане новий державний мультиплекс «Зеонбудом–2»?

Чи стане новий державний мультиплекс «Зеонбудом–2»?

2 березня Державна служба спеціального зв’язку та захисту інформації України заявила про створення державного цифрового мультиплексу МХ–7, який розпочне свою роботу восени 2021 року й дасть змогу мовити у Т2 ще 12 каналам.

Концерн РРТ отримав можливість для запуску мультиплексу ще рік тому, коли Національна рада з питань телебачення та радіомовлення та УДЦР прорахували та затвердили висновки на 158 частот для цього проєкту. Ці частоти планувалися для державного мультиплексу, а сам концерн не був прописаний як оператор і фактично не має подібної ліцензії.

Хто інвестор мультиплексу Концерну РРТ?

За рік, що минув, Концерн РРТ так і не запустив цей проєкт, бо не знайшов фінансування. А це близько 280–300 млн грн. Ці гроші не були виділені з бюджету й нове керівництво розглядало можливість залучення приватних партнерів. Керівник Концерну РРТ Кирило Данилов в інтерв’ю «Детектор медіа» розповідав про пошук приватних інвесторів для цього проєкту. І серед потенційних інвесторів він називав медіагрупи: «Якщо на ринку з’являться два оператори, то виникне ринкова ситуація. Адже зараз умови для всіх диктує Зеонбуд».

Заява про створений мультиплекс минулого тижня стала несподіванкою навіть для самих членів Нацради. Адже відповідно до домовленості з регулятором за п’ять місяців до його запуску Концерн РРТ має повідомити про технічну готовність для проведення конкурсу серед каналів, охочих мовити в цифрі. Такого звернення Нацрада від концерну не отримала.

Але 1 березня, за день до повідомлення Держспецзв’язку про створений мультиплекс, заявку до Нацради на отримання ліцензії провайдера програмної послуги подала інша компанія – ТОВ «Нові телекомунікаційні мережі». Як повідомляють джерела «Детектора медіа», у цій заявці зазначена технологія DVB-T2 (MPEG-4), кількість каналів – 10, чисельність населення – 42 мільйони. Ця компанія має договір з Концерном РРТ, де згадується, що йдеться саме про МХ–7». Його предметом є надання концерном послуг із обслуговування обладнання компанії «що входить до складу багатоканальної телемережі МХ-7 та розташоване на об’єктах Виконавця». Серед цих послуг технічне обслуговування антен GPS, станції супутникового прийому, цифрових передавачів, передавальної антени тощо.

Тобто Концерн надає послуги з технічного обслуговування обладнання «НТМ». А сама ліцензія та діяльність провайдера лишається згаданій компанії. Таку ж схему взаємодії з Концерном РРТ має і «Зеонбуд».

Примітно, що «Нові телекомунікаційні мережі» просять надати ліцензію без конкурсу.

«Детектор медіа» звернувся по коментар до керівника Концерну РРТ Кирила Данилова, однак поки відповіді не отримав. Між іншим, у договорі між Концерном та «НТМ», копію якого надало джерело, йдеться про заборону щодо публічних заяв, повідомлень та пресрелізів однієї сторони без згоди іншої. Договір підписаний 26 лютого 2021 року та дійсний до 31 грудня 2021 року.

Чи стане новий державний мультиплекс «Зеонбудом–2»? - Фото 2

Чи стане новий державний мультиплекс «Зеонбудом–2»? - Фото 3

Чи стане новий державний мультиплекс «Зеонбудом–2»? - Фото 4

Чи стане новий державний мультиплекс «Зеонбудом–2»? - Фото 5

Чи стане новий державний мультиплекс «Зеонбудом–2»? - Фото 6

Чи стане новий державний мультиплекс «Зеонбудом–2»? - Фото 7

Кому належать «Нові телекомунікаційні мережі»?

ТОВ «Нові телекомунікаційні мережі» зареєстровано місяць тому 10 лютого 2021 року зі статутним фондом 5 тисяч гривень. Керівником компанії є Максим Варламов. Власниками компанії є Василь Філіпчук (70%) та Максим Варламов (30%).

До речі, пан Варламов нещодавно очолив ще одну компанію – ТОВ «Корона Санрайс» (канал «Вінтаж ТБ»), яка знайшла інвестиції також і для «Зеонбуду». Наприкінці лютого регулятор переоформив та продовжив ліцензію каналу, а цифровий провайдер-оператор погодився відновити співпрацю. Як розказували під час засідання члени Нацради, «Зеонбуд» завдяки інвестиціям від «Корона Санрайс» зміг перелаштувати мережу МХ–5, збільшиим ємність мультиплексу, внаслідок чого з’явилося місце для ще одного каналу.

Що робитиме регулятор?

Найближчим часом Нацрада планує розглянути заявку компаній. Член Нацради Олександр Ільяшенко у коментарі «Детектору медіа» висловив своє ставлення до намірів компаній: «Якщо йдеться про фінансування, то я проти цього. Нині слухав президента, який висловив побоювання щодо того, що 40% глядачів залежать від приватного провайдера (мова йде про «Зеонбуд»  – ДМ). Я не проти МХ–7, але я проти того, щоб цей мультиплекс був другим «Зеонбудом». Я за те, щоб цей проєкт був на 100% державним. Тоді його можна буде убезпечити від загроз національній безпеці. Це моя особиста думка. А це питання ми незабаром будемо проговорювати з колегами».

За його словами, регулятор має право відмовити у задоволенні заявки ТОВ «Нові телекомунікаційні мережі».

«Згідно з  договором усе робить Концерн РРТ, а ця компанія дає лише гроші», – додав він.

Надати ліцензію без конкурсу, про що просять «Нові телекомунікаційні мережі», за словами пана Ільяшенка, зробити неможливо. «Бо завтра ще п’ять компаній надішлють такі ж листи і забажають отримати таке ж право на безконкурсну основу. І що ми робитимемо? Усе, що пов’язано з розподілом частотного ресурсу, має проходити через конкурс», – запевнив він.

Чи стане новий державний мультиплекс «Зеонбудом–2»? - Фото 8

Чи стане новий державний мультиплекс «Зеонбудом–2»? - Фото 9

У жовтні минулого року дві компанії – «Телемережі України» та УЦТМ – хотіли стати провайдерами ефірного цифрового телебачення, однак тоді регулятор такого дозволу їм не дав. Мотивація – відсутність частот. Оскільки ті, що є, виділені саме для державного мультиплексу.

Теги по теме
Статьи Рынок
Источник материала
loader
loader