"Започаткували за одну гривню": Ткаченко пояснив, що не так з новим "каналом Медведчука"
"Започаткували за одну гривню": Ткаченко пояснив, що не так з новим "каналом Медведчука"

"Започаткували за одну гривню": Ткаченко пояснив, що не так з новим "каналом Медведчука"

Міністр культури та інформаційної політики Олександр Ткаченко пояснив, чому канал "Перший незалежний", який створили журналісти заблокованих "каналів Медведчука", був закритий.

Очільник МКІП вступив у дискусію з цього питання з нардепом "ОПЗЖ" Нестором Шуфричем у прямому ефірі ток-шоу "Право на владу" на телеканалі "1+1".

Нестор Шуфрич: Пане Олександре, ми ж з вами маємо стояти на принципах захисту громадянських конституційних прав наших громадян. І якщо журналісти створили телеканал, я зараз не про три канали говорю, а саме про "Перший незалежний", і одну годину пробули в ефірі. І листом СБУ їх відключили від супутникової і кабельної мереж. Без всяких пояснень, посилаючись на неіснуючі обставини. Скажіть, будь ласка, невже це свобода слова? Невже це захист права журналістів подавати інформацію, а громадян отримати інформацію? І як ми можемо дорікати журналістам за те, що вони організувалися в якийсь спосіб, навіть не перевіривши офіційно, в який спосіб вони працюють, а просто їх вимкнувши.

Я вважаю, що таке рішення сьогодні, на жаль, не прикрашає імідж України. Вже є відповідні реакції і ОБСЄ, і ООН, всіх правозахисних організацій більшості в світі, що в такий спосіб не можна діяти. Чи є можливість впливати на телеканали, які порушують закон? Так, є. Але остаточне слово — за судом. Суд має сказати законна чи незаконна діяльність журналістського колективу, суд має сказати — чи є Козак (Тарас Козак, якому офіційно належать телеканали Newsone, 112 Україна та ZIK і проти якого були введені санкції — Ред.) терористом, чи ні. А використовувати санкції бездоказово і без всяких наступних наслідків, які мені неприємні, я би не хотів, щоб до Козака була підозра. Якщо сказано "А", має бути сказано і "Б".    

Олександр Ткаченко: Пане Несторе, я знаю, що у вас гарне почуття гумору. І я також вірю, що 100 журналістів за одну гривню можуть започаткувати канал. Але, по-перше, ці журналісти, які працювали на трьох закритих каналах, навряд чи відповідає елементарним стандартам журналістики їхня робота. Так само, як і навряд чи ці медіа, які діяли за темниками Кремля, можна назвати вільними медіа чи медіа, які варто захищати. Стосовно питання про законність і подальші кроки захисту прав журналістів, я б дуже радив вашій фракції підтримати закон про медіа, проти якого виступали як ці журналісти, так і ви. І тоді все буде в площині закону.

На що Шуфрич відповів, що ні він, ні його фракція ніколи не підтримають цей закон.

Відео Міністр культури пояснив, чому канал "Перший незалежний" був закритий

Міністр культури та інформаційної політики Олександр Ткаченко у ефірі ток-шоу "Право на владу" пояснив, чому канал "Перший незалежний" був закритий.

Міністр культури пояснив, чому канал "Перший незалежний" був закритий
Право на владу
  • Facebook
  • Twitter
  • Telegram
  • Messenger
  • Viber

Раніше Олександр Ткаченко розповів, як "канали Медведчука" хочуть повернутися в ефір. За даними міністра культури та інформаційної політики України, засновниками нового ТОВ є 100 осіб. Статутний капітал ТОВ "Медіахолдинг "Новини" становить 100 грн

Підписуйтесь на наші канали у Telegram та Viber.

Автор:
Дмитро Гулійчук
Источник материала
loader
loader