![Березовий сік: чим корисний та коли варто пити напій](https://thumbor.my.ua/QECEXig0kF0E1KkYyBskfHct-IY=/800x400/smart/filters:format(webp)/https%3A%2F%2Fs3.eu-central-1.amazonaws.com%2Fmedia.my.ua%2Ffeed%2F26%2Fd5b30aedc99337e51b59bfbd86477278.jpg)
Березовий сік: чим корисний та коли варто пити напій
![Березовий сік - чим корисний / фото ua.depositphotos.com](https://thumbor.my.ua/F4SMrzV3werbwtPcBPXRf659H9Y=/600x/smart/filters:format(webp)/https%3A%2F%2Fs3.eu-central-1.amazonaws.com%2Fmedia.my.ua%2Ffeed%2F26%2F429034f94f0e31d0385a5a1cef4ee3f4.jpg)
Жива вода, ліки від усіх недуг, нектар життя – так часто називають березовий сік. Це безбарвна рідина, що циркулює по стовбуру берези під впливом тиску кореневої системи. Отримують його навесні з беріз через надріз у дереві. Щороку саме у квітні триває його збір.
Чим корисний березовий сік
Березовий сік насичений вітамінами і мінералами, природними цукрами, кальцієм, калієм, магнієм, марганцем, залізом, натрієм, ефірними маслами, фітонцидами, дубильними речовинами та смоляні з'єднання.
Віє є джерелом натурального вітаміну С і вітамінів групи В. Також березовий сік містить мінеральні солі, яблучну і лимонну кислоту та інші необхідні організму амінокислоти, а також полісахариди та фруктозу.
Коли варто пити березовий сік
Березовий сік допомагає під час лікування і профілактики багатьох недуг. Він корисний при авітамінозі і хронічній втомі, під час простудних і вірусних захворювань, оскільки активує природний захист організму.
Систематичний прийом березового соку має тонізуючу дію – людина почувається бадьорішою й енергійнішою. Зникають сонливість, пригніченість і втома.
Березовий сік благотворно діє на організм при хворобах, що супроводжуються високою температурою. Його рекомендовано пити під час гострих і хронічних інфекцій, важких запальних захворювань, у період застуд і вірусних захворювань.
Цей сік чудово очищає організм від шкідливих речовин і токсинів. Регулярний прийом березового соку допоможе очистити печінку й нирки. Також він нормалізує травлення.
Освіжаючий напій можна вживати також як сечогінний, протизапальний, антиалергічний і регенеруючий засіб. Ефективний березовий сік і в боротьбі із зайвою вагою.
Коли березовий сік може зашкодити
Березовий сік може завдати шкоди, якщо його зібрано поблизу автомагістралей, у місті або в місці з несприятливою екологією. Він протипоказаний людям із сечокам'яною хворобою, а також з алергією на березовий пилок.
Вас також може зацікавити:
- Як зміцнити імунітет: способи відновити життєві сили й стати здоровішим
- Як збити температуру: препарати та дієві народні засоби в домашніх умовах
- "Сонливість під час хвороби - це підказка: «Поспи й одужаєш"
- Коли вже не просто нежить: Комаровський назвав характерні симптоми алергії
- Біль у шиї: причини, як лікувати та коли звертатися до лікаря
Читайте останні новини України та світу на каналі УНІАН в Telegram
Автор: Аліна Вишневська
![loader](/files/images/preloader.gif)
![loader](/files/images/preloader.gif)