Кабмін визначив, де брати кошти на запуск українського супутника
Кабмін визначив, де брати кошти на запуск українського супутника

Кабмін визначив, де брати кошти на запуск українського супутника

Україна створює супутник дистанційного зондування землі «Січ 2-1»
Фото з відкритих джерел

Розробником та виробником супутника «Січ-2-1» є державне конструкторське бюро «Південне»

Кабінет міністрів України на засіданні 7 квітня ухвалив проєкт постанови «Деякі питання фінансування створення космічної системи «Січ-2-1».

Документом пропонується визначити основні умови створення оптико-електронної системи дистанційного зондування Землі «Січ-2-1», забезпечення запуску, страхування космічного апарату та подальшої експлуатації системи, джерела фінансування відповідних робіт. Про це повідомив представник уряду у Верховній Раді Василь Мокан на своїй сторінці у Facebook.

Крім того, проєктом постанови пропонується внести зміни до плану заходів щодо розв'язання проблемних питань створення космічного ракетного комплексу «Циклон-4», затвердженого розпорядженням Кабінету міністрів України від 20 вересня 2017 р. No 653-р.

Створення космічної системи «Січ-2-1» було передбачено Загальнодержавною цільовою науково-технічною космічною програмою України на 2013-2017 роки (завдання «Здійснення дистанційного зондування Землі з космосу», «Забезпечення системного отримання даних від космічної системи «Січ»), а також Концепцією реалізації державної політики у сфері космічної діяльності на період до 2032 року.

До слова, у лютому 2021 року Державне космічне агентство України повідомило Радіо Свобода, що відомство в грудні ініціювало розгляд питання про завершення робіт над супутником дистанційного зондування землі «Січ 2-1» і укладення Генерального графіку завершення створення його наземного сегменту.

В Україні розробником та виробником КС ДЗЗ «Січ-2-1» є державне конструкторське бюро «Південне» імені М. К. Янгеля. За наземну частину відповідає Національний центр управління та випробувань космічних засобів.

Нагадаємо, Комітет Верховної Ради з питань економічного розвитку ухвалив рекомендацію, щоб надати Державному космічному агентству спеціальний статус.

Источник материала
Упоминаемые персоны
loader
loader