Антоненко повідомив, що в нього погіршився стан здоров’я за 506 днів ув’язнення
Антоненко повідомив, що в нього погіршився стан здоров’я за 506 днів ув’язнення

Антоненко повідомив, що в нього погіршився стан здоров’я за 506 днів ув’язнення

Підозрюваний у справі про вбивство журналіста Павла Шеремета, ветеран ООС, музикант Андрій Антоненко (Ріффмастер) повідомив, що за 506 днів ув’язнення в нього впав зір та почалися проблеми з зубами. Про це він розповів в інтерв’ю 5 каналу.

«Я був у камері – три кроки вперед, два кроки в сторону. Така маленька. Вікон там не було. Тобто вони були, але з такого оргскла, все замилене, тобто ти не бачиш, що відбувається там. Впав зір і з зубами проблема. Як не крути – це наслідки. Це просто елементарні наслідки, як реагує організм. Це було жахливо. Просто нереально жахливо», – згадує Антоненко.

Обвинувачення на свою адресу він називає абсурдним, а докази – надуманими. 

«Найперше – це велич арійської раси, це класика жанру. Це навіть не те, щоб здивувало, але воно було таке, навіть розсмішило», – пояснив музикант.

Андрій Антоненко додав, що не очікував на зміну запобіжного заходу.

«Мені взагалі здалося, що мені здалося. Хотілося, як термінатор просто скрізь скло вийти. Щоб воно розступилося. Я побіг спершу в інший кінець, говорити зі своїм командиром, а хлопці з Нацгвардії уже відкрили двері і кричать: Андрій Сергійович, давай!», – сказав він.

Як писав ДМ, 30 квітня 2021 року Шевченківський районний суд міста Києва змінив запобіжний захід для Андрія Антоненка із тримання під вартою на цілодобовий домашній арешт.

Журналіст Павло Шеремет загинув 20 липня 2016 року внаслідок вибуху автомобіля в центрі Києва. Його смерть кваліфікована прокуратурою Києва за статтею «умисне вбивство, вчинене способом, небезпечним для життя багатьох осіб».

12 грудня 2019 року Нацполіція затримала і за згодою ГПУ оголосила підозру трьом фігурантам справи щодо вбивства Шеремета: лікарку й волонтерку Юлію Кузьменко, музиканта та ветерана АТО Андрія Антоненка, військову медсестру Яну Дугарь.   

За результатами проведених експертиз відеозапис із камер спостереження та відстеження телефонів слідство припустило, що вибухівку закладала Юлія Кузьменко, разом з нею був Андрій Антоненко, а Яна Дугарь фотографувала місце розташування камер на мобільний телефон поруч із місцем злочину незадовго до вбивства Павла Шеремета. 

Усі затримані заперечують свою причетність до злочину та вважають переслідування політичним.  Наразі Юлія Кузьменко залишається під домашнім арештом, стосовно Яни Дугарь продовжує діяти запобіжний захід у вигляді особистих зобов'язань.

22 травня 2020 року слідство у справі ймовірних виконавців вбивства було завершене. Розслідування щодо замовників виокремлене в іншу справу і наразі триває.

4 січня 2021 року «Білоруський народний трибунал», EUobserver та «Українська правда» опублікувала записи розмови від 11 квітня 2012 року, голоси на яких нагадують голос тодішнього голови КДБ Білорусі Вадима Зайцева та голоси працівників контртерористичного підрозділу КДБ «Альфа», з якими проводили інструктаж. Вони обговорювали можливість підірвати вибухівкою журналіста Павла Шеремета.

Записи передав бельгійському виданню EUobserver Ігор Макар, колишній заступник командира спецпідрозділу «Алмаз» МВС Білорусі, нині представник громадянської ініціативи «Білоруський народний трибунал».Також Макар передав Україні запис розмови силовиків Білорусі та погодився свідчити в справі про вбивство журналіста Офісу генерального прокурора України. У Міністерстві внутрішніх справ України заявили, що ці записи відповідають нинішній версії слідства. 

Фото: 5 канал

Теги по теме
Новости Общество
Источник материала
Поделиться сюжетом