РНБО ухвалила фінансування для побудови державного мультиплексу МХ–7
РНБО ухвалила фінансування для побудови державного мультиплексу МХ–7

РНБО ухвалила фінансування для побудови державного мультиплексу МХ–7

РНБО ухвалила фінансування для побудови державного мультиплексу МХ–7

Рада національної безпеки та оборони на засіданні 14 травня ухвалила рішенння про фінансування створення загальнонаціонального мультиплексу МХ–7. Про це повідомили на брифінгу керівник Держспецзв'язку Юрій Щиголь та міністр цифрової трансформації Михайло Федоров.

«Єдиний оператор цифрового мовлення покриває не всю країну – і, зокрема, сигналу немає на прикордонних територіях. Для того, щоб продовжити дивитись ці канали, мешканцям цих територій необхідно було купувати новий тюнер та формувати підписку з щомісячною абонплатою одному з двох офіційних провайдерів. Це немалі кошти, які далеко не всі можуть собі дозволити, а жителі прикордонних територій з РФ піддаються інформаційній пропаганді країни-агресора. Ці проблеми першочергово вирішує створення загальнонаціональної цифорової мережі мультиплекс MX-7. Сьогодні було прийнято рішення створити такий мультиплекс і виділити на нього кошти», – розповів Федоров.

Проєкт почнуть реалізовувати з сьогоднішнього дня. Фінансувати його будуть за рахунок кредитів на 490 млн грн на 5-7 років під державні гарантії в рамках забезпечення національної безпеки та оборони. Гроші підуть на побудову мультиплексу від 10 до 12 каналів, серед них обов’язково мають буди державний канал та суспільний мовник, зазначив Щиголь. Комерційні канали будуть допущені до трансляції на підставі конкурсу, який проведе Нацрада з питань телебачення та радіомовлення.

Оператором мультиплексу визначений державний Концерн радіомовлення, радіозв'язку та телебачення, що входить до сфери управління Держспецзв’язку. 

«Державні кошти використовуватись не будуть, це все буде створено за рахунок кредиту, який погашатиметься за рахунок комерційної діяльності Концерну РРТ», – додав керівник Держспецзв'язку.

Крім того, міністр цифрової трансформації Михайло Федоров повідомив, що в рамках побудови цього мультиплексу буде створено систему сповіщень про надзвичайні ситуації.

«Ми бачимо, що відбувається, наприклад, в Ізраїлі, і бачимо, що система сповіщення повинна працювати в державі. Цей проєкт дозволить знайти це рішення, щоб воно запрацювало в нашій країні», – сказав Федоров.

Планується, що будівництво мультиплексу завершать до кінця 2021 року.

Про створення державного цифрового мультиплексу МХ–7 Державна служба спеціального зв’язку та захисту інформації України заявила ще 2 березня.

До того ж Концерн РРТ отримав можливість для запуску мультиплексу ще рік тому, коли Національна рада з питань телебачення та радіомовлення та УДЦР прорахували та затвердили висновки на 158 частот для цього проєкту. Ці частоти планувалися для державного мультиплексу, а сам концерн не був прописаний як оператор і фактично не мав подібної ліцензії.

За рік Концерн РРТ так і не запустив цей проєкт, бо не знайшов фінансування. Керівник Концерну РРТ Кирило Данилов в інтерв’ю «Детектору медіа» розповідав про пошук приватних інвесторів для цього проєкту.

Чи стане новий державний мультиплекс «Зеонбудом–2», «Детектор медіа» розбирався тут.

Фото: dilo.ua

Теги по теме
Новости Рынок
Источник материала
loader
loader