У МЗС розповіли, які країни визнають український паперовий COVID-сертифікат
У МЗС розповіли, які країни визнають український паперовий COVID-сертифікат

У МЗС розповіли, які країни визнають український паперовий COVID-сертифікат

Визнавати український паперовий документ про вакцинацію, за словами міністра Кулеби, вже готові кілька країн / фото УНІАН

Україна домовляється з кількома країнами щодо визнання вітчизняних паперових сертифікатів про вакцинацію проти COVID-19.

Про це розповів міністр закордонних справ Дмитро Кулеба в ефірі "Сніданку з 1+1".

Він нагадав, що паперовий сертифікат про вакцинацію Кабмін затвердив минулого року, і цей документ відповідає міжнародним стандартам.

"Коли людина робить вакцинацію, вона має попросити, щоб їй його оформили. Це паперова історія. Але Європейський союз вирішив запровадити цифровий сертифікат чи паспорт вакцинації. Ми в Міністерстві закордонних справ об'єднали наших колег з Міністерства охорони здоров'я, Міністерства цифрової трансформації з Європейським союзом, і вони вже предметно розмовляють про те, щоб наш сертифікат цифровий було повністю синхронізовано з європейським", - сказав Кулеба.

Водночас визнавати паперовий документ, за словами міністра, вже готові кілька країн.

"Цифровий сертифікат буде синхронізовано з сертифікатом Євросоюзу. Це буде з липня. Але ми не хочемо чекати аж до липня, тому я розпочав роботу з деякими сусідніми країнами про визнання письмових сертифікатів. Ми зараз домовилися про це з Угорщиною, Молдова готова, Грузія готова. Туреччина готова укладати таку угоду", - зазначив Кулеба, додавши, що ще потрібен "певний паперовий процес документообігу".

"Паспорти вакцинації" в Україні та Європі

  • Раніше у травні віце-прем’єр-міністр - міністр цифрової трансформації Михайло Федоров заявляв, що запуск електронних сертифікатів вакцинації проти COVID-19 з інформацією про те, чи вакцинована людина і коли, заплановано в Україні з 1 липня цього року.
  • За словами міністра, планується, що українці матимуть два сертифікати - внутрішній і міжнародний. Він підкреслював, що міжнародному сертифікату надається пріоритет і той розробляється на основі досвіду інших країн.

  • Згодом, 21 травня, Комітет постійних представників країн-членів ЄС (Coreper) підтримав домовленість Ради ЄС і Європейського парламенту щодо запровадження цифрових COVID-сертифікатів з 1 липня.
  • У вівторок, 1 червня, сім країн Європейського союзу почали видавати цифрові сертифікати вакцинації.

Читайте свіжі новини туризму, шукайте ідеї для подорожей і дивіться мальовничі фото з усього світу на Телеграм канал УНІАН.Туризм.

Автор: Катерина Комолова

Теги по теме
Коронавирус МИД Украины Дмитрий Кулеба
Источник материала
Поделиться сюжетом