Євро-2020: що пише преса Нідерландів за результатами матчу з Україною

КИЇВ. 14 червня. УНН. У неділю, 13 червня, відбувся поєдинок групового раунду Євро-2020, в якому Нідерланди в Амстердамі обіграли збірну України з рахунком 3:2. Господарі вели 2:0 по ходу другого тайму, але українці зуміли зрівняти рахунок, в результаті “помаранчеві” все-таки вирвали перемогу. УНН зібрав матеріали ЗМІ Нідерландів, які активно хвалять драматургію матчу, гру збірної Нідерландів і не менш Україну.

Нідерландські ЗМІ не поскупилися на хвалебні слова на адресу своєї команди, збірної України та якості матчу, який ряд видань і в Європі вже назвав — поки що кращим на цьому турнірі.

“В цікавому поєдинку Євро-2020 на „Амстердам Арені“ збірна Нідерландів вирвала перемогу над Україною в кінцівці матчу завдяки Дюмфрісу. Правий захисник „помаранчевих“ зробив рахунок 3:2 за п’ять хвилин до закінчення основного часу зустрічі... Дюмфріс виявився найнебезпечнішим нападаючим „помаранчевих“ в схемі 5-3-2 Франка де Бура... Головний тренер збірної України Андрій Шевченко зупинився на схемі 4-3-3. Руслан Маліновський з „Аталанти“ і Олександр Зінченко з „Манчестер Сіті“ в півзахисті, а праворуч в атаці постійна загроза від лівої ноги Андрія Ярмоленко”, — пише видання.

“Єдине, чого не вистачало в хорошій і веселій першій половині матчу — голів. Всі вони сталися вже в другому таймі”, — зазначили місцеві журналісти.

“Дюмфріс продовжував невпинно працювати на своєму правому фланзі і „напрацював“ відразу два м’ячі. Бущан перервав простріл захисника, але Вейналдум був точний на добиванні. Цей гол прорвав греблю. Після наполегливого відбору Дюмфріса нападник Вегхорст забив другий гол господарів. 2:0 — здавалося, що Україна вже відмовилася від продовження боротьби. Але за чверть години до завершення основного часу Ярмоленко змістився в центр з правого флангу і красиво пробив у верхній кут. Україна піднеслася духом, і через чотири хвилини зрівняла рахунок. Роман Яремчук після штрафного у виконанні Маліновського точно вдарив головою. Але це був ще не кінець для Дюмфріса. Правий захисник головою забив переможний гол після пасу Аке”, — йдеться в статті.

“Збірна Нідерландів розпочала чемпіонат Європи з яскравої перемоги над Україною з рахунком 3:2. Команда Франка де Бура вела 2:0 по ходу зустрічі, але українці повернулися в гру, зробивши рахунок 2:2. Переможний гол забив Дензел Дюмфріс незадовго до закінчення матчу... Здобувши цю перемогу, „помаранчеві“ вже близькі до виходу в 1/8 фіналу Євро-2020”, — повідомили журналісти.

“Незадовго до закінчення матчу здавалося, що перемога вислизнула з рук „помаранчевих“. Нападник Роман Яремчук завдав точного удару головою на 79-й хвилині після штрафного удару — і здавалося, що впевнена перемога раптово перетворилася в нічию 2:2. За п’ятнадцять хвилин до кінця матчу „помаранчеві“ цілком заслужено вели 2:0, але після блискучої атаки Андрія Ярмоленко напруга несподівано зросла. Те, що в підсумку все вийшло, було не тільки цілком заслуженим, але і уособлювало стійкість нідерландської команди”, — пише ED.

“В Амстердамі з перших хвилин йшла захоплююча футбольна боротьба, м’яч літав між воротами. Початкова фаза була видовищною з перших секунд, з шансами для обох команд. Україна регулярно загрожувала воротам „помаранчевих“, майже завжди атакуючи з власної ініціативи”, — відзначили нідерландці.

Газета також високо оцінила склад і тактику Де Бура. На думку ЗМІ, перемога була в певному сенсі даниною поваги тренеру, але й гравці отримали похвалу. Дамфріс і Ваут Вегхорст, які забили голи, удостоїлися похвали. “Це робочі з вугільним пилом на ногах. Робочі... З однією перемогою 1/8 фіналу вже близька”.

Дане ЗМІ побачило, що фаза плей-офф поруч. Газета говорить про “нервову перемогу” нідерландської команди. “Підтримувані з почесною трибуни королем Віллемом-Александром і королевою Максімою, нідерландська команда здобула королівську перемогу над Україною в найбільш божевільному матчі Чемпіонату Європи на сьогоднішній день”.