Білоруський політв’язень, журналіст та ексзасновник телеграм-каналу Nexta Роман Протасевич з’явився у ще одній соціальній мережі.
В нього з’явилась сторінка в Instagram. Як і у випадку з Twitter, багато коментаторів не вірять, що це його справжні акаунти, адже він і досі перебуває під домашнім арештом.
Там поки що немає дописів, однак є кілька записаних сторіс. У першій він закликає підписуватись на нього та активно щось запитувати.
Також там є кілька відповідей. Його запитували про соцмережі його партнерки, також затриманої Софії Сапеги. Про майора, на що Протасевич відповів, жартуючи, що майор живе поверхом нижче. Також він сказав, що в нього все гаразд, він ні про що не шкодує, а на фоні одного разу пролунав жіночий сміх. Протасевич сказав, що це і є Сапега.
Нагадаємо, що 23 травня 2021 року літак Ryanair, на борту якого перебували Роман Протасевич та ще 122 пасажири, здійснив аварійну посадку в Мінську через повідомлення пілотів про мінування. Літак міг би сісти в аеропорту Вільнюса, однак білоруські ВПС вислали військовий літак МІГ-29 для примусової посадки борту саме в Мінську. За даними ЗМІ, команду прийняти літак в Мінську дав особисто Олександр Лукашенко. Повідомлення про мінування не підтвердилося.
Після вимушеної посадки пасажирів вивели з літака й перевірили їх документи, під час перевірки Романа Протасевича затримали. Його знайомі пишуть, що засновнику Nexta може загрожувати смертна кара. Перед вильотом журналіст повідомив своїм колегам з Nexta, що помітив за собою стеження. Правозахисний центр «Вясна» визнав Романа Протасевича політичним в'язнем. Ввечері 24 травня провладний білоруський телеграм-канал «Жовті сливи» опублікував звернення журналіста, на якому Протасевич повідомляє про свій стан здоров’я. Наступного дня батько журналіста Дмитро Протасевич заявив, що до його сина застосовували силу. Він вважає, що всі «зізнання» вибиті під примусом. Хто такий Роман Протасевич читайте тут.
Перебуваючи під домашнім арештом, Протасевич 7 липня «завів» акаунт у Twitter. Він виклав перше відео, у якому обіцяв завжди бути на зв'язку. @protas_by був підписаний на десятки акаунтів інших ЗМІ (та не тільки ЗМІ), серед яких – «Советская Белоруссия», Миноборони, МЧС, БелТА, МЗС Білорусі, СК, МВС, Интерфакс, «Чай з варэннем», «Желтые сливы», посольство США в Білорусі, Трибуна, Франак Вячорка, Світлана Тихановська, Антон Мотолько, Максим Кац, Артем Шрайбман, Илля Варламов, ВВС, Reuters, Медуза, Kyky, Deutsche Welle, TUT.by, «Наша ніва», «Радыё «Свабода», Onliner, Дождь та інші.
12 липня стало відомо, що соціальна мережа Twitter заблокувала цей акаунт. Однак в той же день акаунт розблокували.