У мережі стартувала акція солідарності із заарештованим у Криму Владиславом Єсипенком
У мережі стартувала акція солідарності із заарештованим у Криму Владиславом Єсипенком

У мережі стартувала акція солідарності із заарештованим у Криму Владиславом Єсипенком

У соцмережах стартувала акція #JournalismIsNotaCrime на підтримку заарештованого в окупованому Криму фрілансера Радіо Свобода (проєкт Крим.Реалії) Владислава Єсипенка.

Голова правління українського Центру громадянських свобод та ініціатив Олександра Матвійчук повідомила, що кожні один чи два дні у соціальних мережах Facebook та Twitter буде з’являтися пост від українських та іноземних журналістів про справу Владислава та переслідування свободи преси на окупованих українських територіях.

«Якщо окупаційна влада Криму хотіла закрити рот журналістам на півострові, то цим самим вистрелила собі в ногу. Ми будемо тримати справу Владислава Єсипенка у фокусі під час "мертвого літнього сезону"», – написала Матвійчук у Facebook.

Матвійчук нагадала, що крім Владислава Єсипенка, ще дев’ять громадянських журналістів з Криму перебувають за ґратами.

«Це Сервер Мустафаєв, Тимур Ібрагімов, Марлен Асанов, Сейран Салієв, Ремзі Бекіров, Руслан Сулейманов, Осман Аріфмеметов, Рустем Шейхаліев, Амет Сулейманов», – нагадала Матвійчук.



Український журналіст Віталій Портников у Facebook вже запросив охочих долучатися до акції солідарності з Владиславом Єсипенком.  

Раніше у соцмережах вже проходила акція на підтримку Владислава Єсипенка. Також на Майдані Незалежності в Києві 6 липнявідбулася акція #FreeYesypenko на підтримку Єсипенка.

6 липня 2021 року окупаційний «суд» Сімферополя продовжив арешт Єсипенку ще на шість місяців. Засідання «суду» відбулося в закритому режимі.

15 липня Єсипенку висунули обвинувачення за двома статтями КК РФ, за якими максимальний термін покарання – 18 років позбавлення волі.

Єсипенко був затриманий окупантами 10 березня 2021 року після участі в акції до дня народження Тараса Шевченка в Сімферополі. У Центрі громадських зв'язків ФСБ Росії сказали, що затримали фрілансера нібито за збір інформації «в інтересах спецслужб України». Служба зовнішньої розвідки України вважає, що «ФСБ створює потрібний Кремлю фон для "святкування" роковин окупації Криму».

За словами адвоката журналіста Олексія Ладіна, остаточне обвинувачення Єсипенку буде за частиною 1 статті 222.1 і частини 1 статті 223-1, – виготовлення та зберігання вибухових речовин.

6 квітня Єсипенко на «суді» в Сімферополі вперше особисто розповів про жорстокі тортури у в'язниці.  

Також про тортури та знущання ФСБ Єсипенко розповів у своїх листах з неволі, які публікував Крим.Реалії.

Фото: Кримська Солідарність/Радіо Свобода 

Фото: Радіо Свобода 

Теги по теме
Новости Крым Инфопространство аннексия Крыма
Источник материала
Поделиться сюжетом