КИЇВ. 27 липня. УНН. 55% українців не погодилися із нещодавньою заявою Президента Росії Володимира Путіна, що “росіяни та українці — один народ, який належить до одного історичного і духовного простору”. Про це свідчать результати опитування Соціологічної групи “Рейтинг”, проведеного впродовж 23-25 липня, передає УНН.
Деталі
Зокрема, 41% українців з цим згодні. На Сході, а також серед прихожан УПЦ МП з такою думкою погоджуються більше 60%. Серед мешканців Західного регіону, навпаки, більше 70% незгоді з цим.
Доповнення
Мова йде про статтю, яка була опублікована 12 липня на офіційному сайті Кремля. Матеріал викладено українською та російською мовами.
Стаття починається з твердження Путіна, що “росіяни й українці — один народ”. Російський лідер викладає традиційну російську і радянську історичну концепцію, згідно з якою “росіяни, українці і білоруси ... від Ладоги, Новгорода, Пскова в Київ і Чернігів — були об’єднані однією мовою”.
Існування сучасної України Путін сприймає як проєкт “анти-Росії” і стверджує, що для мільйонів людей в Україні такий проект нібито неприйнятний, а російська влада ніколи не допустить, щоб “наші історичні території і близьких для нас людей, які проживають там, використовували проти Росії”.
Реакція України
Президент України Володимир Зеленський заявив, що у нього не було достатньо часу, щоб прочитати статтю Путіна, але відзначив, що вона була опублікована і українською мовою.
“Президент РФ вже почав писати українською мовою. Значить, ми все правильно робимо. Можу тільки позаздрити, що стільки часу президент такої великої держави може собі дозволити витратити на таку детальну роботу”, — зауважив президент України.
Міністр культури України Олександр Ткаченко, своєю чергою, висловив думку, що трактування Путіним історії “не відрізняється особливою оригінальністю”, тому що “переписувати історію почали ще російські царі”.
Довідково
Опитування проводилося 23-25 липня серед населення України віком від 18 років і старших в усіх областях, крім тимчасово окупованих територій Криму та Донбасу. Вибірка репрезентативна за віком, статтю і типом поселення. Метод опитування: CATI (телефонні інтерв’ю з використанням комп’ютера) на основі випадкової вибірки мобільних телефонних номерів.
Вибіркова сукупність: 2500 респондентів. Помилка репрезентативності дослідження з довірчою імовірністю 0,95: не більше 2,0%.