Найвищою вершиною гірського масиву Горгани є гора Велика Сивуля.
Гірський хребет, який називають Сивулянським, простягається з південного сходу у напрямку на північний захід та складається з декількох вершин: Боревки (1694 м), Лопушної (1772 м), Малої Сивулі (1815 м) та Великої Сивулі (1836 м). На південь від хребта знаходиться урвище з багатозначною назвою Пекло, зовсім поруч простягається хребет Тавпиширка та гірський хребет Ігровище (вершини: Ігровець, Висока та Середня).
Сивулянський хребет складається з сірих грубошарових пісковиків, він укритий кам'яними розсипами. Говорять, що таку назву Сивулянський хребет здобув собі через моторошну легенду про князівну, котра вибралася з неволі та блукала тут не один день, а у результаті посивіла.
Біля підніжжя хребта зустрічаються ялинові ліси, а якщо піднятися трохи вище - криволісся з жерепу.
Найближче до гірського масиву знаходяться такі населені пункти: Осмолода, Стара Гута, Максимець та Бистриця.
Сходити на Велику Сивулю можна декількома маршрутами. Кожна стежка промаркована - від точки виходу і аж до самої вершини (маркування систематично оновлюється, що не може не тішити), до того ж, вздовж маркованого маршруту встановлені інформаційні стенди, на яких вказано відстань до найближчих вершин та сіл. Проте варто враховувати, що природа вносить свої корективи.
Цікаво, що на схилах цього хребта залишилося з часів Першої світової чимало руїн військового значення. Вони, незважаючи на свою давність, можуть заховати мандрівника від негоди. Також поряд із вершиною Малої Сивулі на полонині Рущина знаходяться витоки річки Бистриця Солотвинська.
Похід на Велику Сивулю обов'язково запам'ятається і, звісно ж, принесе немало хороших вражень. І справді, тут є на що подивитися. Єдине, що рекомендують бувалі туристи, щоб від походу отримати море задоволення, перед його початком варто дуже ретельно спланувати свій маршрут: вибрати пукти старту, фінішу і найкращі стежки.
Фото та відео Артема КОЗМЕНКА