Microsoft запропонувала рішення для боротьби з піратством
Microsoft запропонувала рішення для боротьби з піратством

Microsoft запропонувала рішення для боротьби з піратством

Microsoft запропонувала рішення для боротьби з піратством

Microsoft запропонувала нове рішення для боротьби з піратством — систему Argus, засновану на технології блокчейна (розподілена база даних, що зберігає впорядкований ланцюжок записів). Про це повідомляє ініціатива «Чисте небо» з посиланням на TorrentFreak.

Argus — це система, побудована на Ethereum (криптовалюта і платформа для створення децентралізованих онлайн-сервісів на базі блокчейна), яка дає можливість анонімно повідомити про піратство та отримати нагороду за успішну позначку.

За інформацією «Чистого неба» працює вона так: нелегальний контент відстежується до джерела за допомогою унікального водяного знака, який відповідає секретному коду. Коли повідомляється про піратську копію, статус джерела (ліцензіата) змінюється на «обвинувачений». У системі передбачена можливість оскарження, але якщо це не вдається, статус обвинуваченого змінюється на «винен». Також в Argus є способи захисту, які знижують стимули, щоб інформатор не повідомляв про один і той же контенті кілька разів під новими псевдонімами.

Microsoft запропонувала рішення для боротьби з піратством - Фото 2

Крім Microsoft, в розробці Argus беруть участь також дослідники з Alibaba і Університету Карнегі-Меллона. Творці стверджують, що ця технологія краще, ніж застарілі кампанії з інформування про піратство, оскільки вона прозора. Опис технологічних нюансів роботи Argus є в документі, що опублікований дослідницьким відділом Microsoft. За словами дослідників, вартість використання блокчейна відносно невисока.

Microsoft очікує високу ефективність Argus в боротьбі з піратством. Теоретично ця система буде працювати з різними типами контенту, включаючи зображення, аудіо та програмне забезпечення. Однак поки невідомо, чи планує Microsoft протестувати систему в реальних умовах.

Дмитро Левін, керівник Центру моніторингу контенту Ініціативи «Чисте небо», ввадає цей кейс досить цікавим для аналізу:  «Дуже важливо знаходитися постійно в русі і вдосконалювати свої робочі інструменти, оскільки пірати також не стоять на місці. Буде цікаво спостерігати за даними кейсом на практиці і його результатом, особливо, якщо його в майбутньому почнуть використовувати в боротьбі з піратством аудіовізуального контенту».

Нагадаємо, у липні антипіратська Ініціатива «‎Чисте небо» та національне представництво міжнародної асоціації IAB (Interactive Advertising Bureau або Бюро інтерактивної реклами) підписали Меморандум про партнерство.

Ілюстрація: Microsoft

Теги по теме
Новости Рынок
Источник материала
loader
loader