Фахівці з Сеульського національного університету розробили матеріал, який може змінювати свій колір залежно від навколишнього оточення. Про це повідомляє журнал Nature Communications.
Для наочної демонстрації вчені створили робота-хамелеона, на пластиковий корпус якого помістили камуфляжне покриття. Штучна шкіра являє собою гнучкий дисплей, що складається з рідкокристалічних шарів, здатних змінювати колір залежно від температури. Також є кілька шарів з нагрівальними елементами з срібною нанопроволокою. При цьому товщина матеріалу менше людської волосини.
Коли робот переміщається, спеціальні датчики аналізують відтінок і малюнок поверхні. Отримана інформація передається в мікропроцесор. Потім мережа нанопроволоки нагріває рідкі кристали, щоб ті взяли потрібний колір.
За словами дослідників, останнім часом зростає інтерес до технологій адаптивного камуфляжу, тому розробка буде корисна у військовій області і для створення одягу для полювання. Також вона може знайти застосування в архітектурі, моді та мистецтві.