Свято 15 жовтня Купріянів день: чому не можна пити і впускати в дім незнайомців

Свято 15 жовтня Купріянів день: чому не можна пити і впускати в дім незнайомців

15 жовтня за народним календарем відзначається свято Купріянів день або свято Кипріяна та Юстини. У цей день є особливі традиції і прикмети, про які зараз розповімо. 

У народі Купріянів день також називають бісівським днем, його вважають дуже небезпечним, так як в цей день людина поганими вчинками може привернути до себе злі сили. За церковним календарем в цей день шанують пам'ять мучеників Кипріяна і Юстини. Ці святі здавна вважаються захисниками від злих духів.

Наші предки вірили, що в цей день потрібно обов'язково читати молитви порятунку від нечисті. Чоловіки в молитвах зверталися до Кипріяна, а жінки читали молитви до Юстини.

Увечері 15 жовтня найкраще зайнятися рукоділлям.

15 жовтня в Купріянів день добре займатися рукоділлям

Що не можна робити 15 жовтня

У Купріянів день існує сувора заборона на вживання спиртних напоїв. Тому що біси, які вселяються в людину, що випила, можуть довести до божевілля. 

Також суворо заборонено впускати 15 жовтня в будинок незнайомців і бродячих тварин. З ними в будинок може проникнути нечиста сила.

Народні прикмети 15 жовтня

Якщо 15 жовтня, на Купріянів день, є сильний вітер і йде дощ, то зима буде дуже лютою і морозною.

Східний вітер - це теж ознака холодної зими. А рясний листопад - ознака того, що зовсім скоро будуть заморозки. 

Народні прикмети 15 Жовтня

Якщо вранці 15 жовтня є іній, то це говорить про те, що буде суха погода. Бувало таке, що 15 жовтня вже йшов сніг. Якщо це раптом трапиться, то зима буде сонячною і вітряною. 

Нагадаємо, раніше портал MY.UA повідомляв, що  2022 рік стане вдалим для одного знака зодіаку. Кого чекають гроші і успіх?

Також портал MY.UA писав, що астрологи назвали 4 найхитріших знака зодіаку.

Щоб не пропустити найцікавіші новини - читайте нас в Telegram і Viber.

Источник материала
Поделиться сюжетом