Режим сну для дітей і дорослих: скільки потрібно спати, щоб не хворіти?

Режим сну для дітей і дорослих: скільки потрібно спати, щоб не хворіти?

У дитинстві нас завжди змушували багато спати, чому більшість противилася, а даремно: якісний сон є помічником міцного здоров'я і довгої молодості. Скільки ж потрібно спати дорослим і дітям?

Подробиці пише "ТСН".

Рекомендації для різного віку

В середньому дорослій людині потрібно спати від 6 до 8 годин, в залежності від генетичної схильності і наявності хронічних хвороб. У дітей все складніше: кількість сильно залежить від віку. Наприклад, новонароджені повинні від 14 до 17 годин добового часу відводити на сон. Якщо малюкові ще не виповнився рік, його норма становить 12-16 годин.

Рекомендації щодо часу сну для різного віку. Інфографіка Міністерства охорони здоров'я

Приблизно 14 годин необхідно дитині до двох років, не менше 10 годин – малюкам від 3 до 5 років. Першокласникам і школярам до 12 років рекомендують нічний відпочинок не менше 9 годин (в ідеалі 10-12). Підлітки можуть зменшити норму, але вона становить мінімум 8 годин. Вже після 18 років людина повинна спати в середньому 7 годин на день.

Небезпеки збитого режиму і недостатнього сну

Дивно, але недостаток сну сильно впливає на здоров'я і може привести до деяких захворювань. За інформацією Міністерства охорони здоров'я, є ймовірність діабету, ожиріння, погіршення психічного здоров'я, інсульту, порушення імунної системи, серцево-судинних захворювань та ін. Також повідомляється про ризик розвитку раку.

Як перемогти безсоння, щоб спати міцно і якісно

Щоб поліпшити сон, рекомендується не їсти за кілька годин і не вживати кофеїн, відмовитися від гаджетів, не курити і не пити алкогольні напої, регулярно протягом дня займатися фізичними вправами (але не перед сном). Якщо режим дня не допоміг впоратися з безсонням, зверніться до лікаря за діагностикою.  

Раніше портал MY.UA повідомляв, як провезти більше багажу в літаку і ні за що не доплачувати?

Також ми писали, що любов, гроші, успіх: 2022 рік стане вдалим для одного знака Зодіаку.

Щоб не пропустити найцікавіші новини - читайте нас в Telegram і Viber.

Источник материала
Поделиться сюжетом