Українці визначили найбільш знакову книжку за роки Незалежності
Українці визначили найбільш знакову книжку за роки Незалежності

Українці визначили найбільш знакову книжку за роки Незалежності

Голосуючи у проєкті "30 знакових книжок нашої Незалежності", більшість українців віддали перевагу книзі "Справа Василя Стуса" Вахтанга Кіпіані. Про це повідомила директорка Українського інституту книги Олександра Коваль, передає "Укрінформ".

"Акція зібрала 267 815 голосів, які віддали 34 797 українців за місяць голосування – з 15 вересня до 15 жовтня", – сказала вона.

Олександра Коваль уточнила, що найбільше голосів набрали наступні книжки:

  • "Справа Василя Стуса" Вахтанга Кіпіані (9 535);
  • "Триста поезій" та "Записки українського самашедшого" Ліни Костенко (8 233 та 8 086 голосів відповідно);
  • "Чорний ворон" Василя Шкляра (6 732);
  • "Абетка" Івана Малковича (6 343).

Крім цього, у першу "десятку" також потрапили: "Україна. Історія" Ореста Субтельного, "Солодка Даруся" Марії Матіос, "Ворошиловград" Сергія Жадана, "Століття Якова" Володимира Лиса та "Ukraїner: Країна зсередини" Богдана Логвиненка.

Коваль також наголосила, що разом з "Повним зібранням Стуса" до рейтингу потрапили повні видання творів Лесі Українки у 14 томах і Тараса Шевченка у 12 томах.

"Повне зібрання творів Шевченка є в дуже в малій кількості бібліотек. Його неможливо ніде купити. І нам треба щось робити з усіма нашими класиками – видавати академічні видання творів. І це має обов'язково бути профінансовано державою. Я думаю, що Інститут книги обов'язково буде домагатися того, щоби щороку було профінансовано одне чи два академічних видання творів наших класиків, як давніших, так і ХХ століття", – підкреслила вона.

Олександра Коваль також зазначила, всі ці книжки треба перевидати, бо "вони вартують того, щоби бути в кожній бібліотеці".

Теги по теме
Рейтинг
Источник материала
loader
loader