Віталій Музиченко, заступник Міністра соціальної політики України, розповів про субсидії в ефірі програми "Підсумки. LIVE".
Підпишіться на Знай у Google News! Тільки найяскравіші новини!
ПідписатисяЗокрема, він повідомив, яка ситуація із субсидіями склалася в цьому опалювальному сезоні.
«Додатково 12 мільярдів гривень виділили на субсидії. Коли розраховувався цей ресурс, враховувалося і те, що на 50% можуть бути збільшені карантинні обмеження. Відповідно, і червоні зони, і на цей рік нам коштів абсолютно достатньо», - вважає Музиченко.
«Загальними правилами призначення житлової субсидії передбачено, що у людей, у яких є заборгованість з оплати ЖКХ послуг, прострочена на понад три місяці – субсидії не призначаються. Але передбачено, що людина, яка не погоджується з такою заборгованістю, може її оскаржити. В цей період вона буде отримувати субсидію. Людина також може укласти договір реструктуризації, і субсидія в поточному режимі буде призначена», - додав він.
Найбільш типові причини відмов у наданні субсидій – наявність кількох житлових приміщень, наявність депозитів. У багатьох випадках – наявність працездатних, проте непрацюючих членів сім’ї, які не стоять на обліку в Центрі зайнятості.
«200 тисяч українців втратили субсидії після верифікації, але це не значить, що вони не мають права на субсидію, ситуація ж змінюється», - пояснив чиновник.
Нагадаємо,що заборгували за комуналку українці мають право на субсидію: у Мінсоцполітики розповіли, що робити
Як повідомляв Знай, кому з українців не світить субсидія: доведеться викласти останню копійку за комуналку.
Також Знай писав, що в Україні цукор подорожчав на 91,2%, а масло - на 75,6%: як змінилися в ціні інші популярні продукти.