ТСК просила Bellingcat верифікувати частину даних по «вагнергейту» – Грозєв
ТСК просила Bellingcat верифікувати частину даних по «вагнергейту» – Грозєв

ТСК просила Bellingcat верифікувати частину даних по «вагнергейту» – Грозєв

Найпроблемнішим було виявити, чи знала Росія та Білорусь про операцію до затримання «вагнерівців».

Журналіст міжнародної групи розслідувачів Bellingcat Христо Грозєв на стрімі «Нової газети» розповів, що паралельно з журналістами своє розслідування українського «вагнергейту» вела Тимчасова слідча комісія Верховної Ради. І Bellingcat чекав на оприлюднення її висновків, перш ніж публікувати своє власне розслідування

«Ми хотіли, щоб ця комісія отримала частину наших даних завчасно, що вони не вийшли з зовсім неправильними висновками. Тому ми дочекалися їхньої публікації 15 листопада, а потім одразу опублікували своє розслідування» – сказав Грозєв.

  • Читайте також: Справа «вагнерівців»: ТСК каже, що не знайшла доказів витоку інформації, через який зірвалась спецоперація

Він уточнив, що українська сторона мала доступ до більшої кількості даних, ніж розслідувачі, але представники ТСК попросили в журналістів Bellingcat верифікувати частину наявних даних, отриманих від української розвідки.

«Коли отримуєш інформацію від розвідувальних кіл, то це трохи наосліп – довіряти їхнім даним. Це завжди проблема у таких ситуацій. Тому ми із задоволення зробили кілька валідацій», – сказав він

Верифікація стосувалась питання, чи знали Росія та Білорусь про заплановану операцію: чи могли вони впливати на процес, інфільтрувати своїх людей у групу затриманих потім в Білорусі «вагнерівців»?

  • Читайте також: Вихід розслідування про «вагнерівців» затягнувся через Зеленського – Доброхотов

Верифікувати це було найскладнішим завданням, оскільки була інформація від української розвідки, що один з вербованих «вагнерівців» написав у ФСБ детальний опис того, як його наймали на роботу, але немає даних, які б вказували на те, що там зреагували на його звіт.

Нагадаємо, 17 листопада, вийшло розслідування Bellingcat та The Insider про зрив спецоперації України із затримання 33 бойовиків російської ПВК «Вагнер».

Розслідування базується на інтерв'ю з колишніми працівниками українських спецслужб, які були учасниками підготовки спецоперації, а також із російськими найманцями, що потрапили на «гачок» українських розвідувальних органів.

Влада України спочатку заперечувала підготовку та проведення cпецоперації, пізніше президент Володимир Зеленський визнав факт її підготовки, однак назвав її «не нашою операцією», вочевидь, натякаючи на причетність до неї спецслужб інших країн.

Детальніше про те, що міститься в розслідуванні Bellingcat, – у матеріалі «Детектора медіа».

Фото: з вільних джерел

Теги по теме
расследование ФСБ
Источник материала
Поделиться сюжетом