Двоє американських астронавтів у четвер вийдуть у відкритий космос з борту Міжнародної космічної станції (МКС) для заміни на її поверхні антени, що вийшла з ладу, повідомляє Національне управління США з аеронавтики та дослідження космічного простору (NASA).
Вихід астронавтів NASA Тома Маршберна та Кайли Беррон розпочнеться о 07:10 за часом Східного узбережжя США із модуля Quest. Передбачається, що він триватиме близько 6,5 години.
Спочатку він планувався ще у вівторок, проте його було перенесено NASA через загрозу можливого прольоту поблизу МКС космічного сміття. Згодом після аналізу траєкторії орбіти космічного сміття агентство повідомило, що воно не становить жодного ризику для роботи астронавтів за бортом станції.
Під час виходу астронавтам NASA потрібно буде демонтувати несправну антену S-діапазону на опорному сегменті P1 ферми МКС, яка нещодавно втратила здатність передавати на Землю сигнали через ретрансляційну супутникову систему NASA. Вони замінять її на запасну, що зберігається на зовнішньому боці станції.
Хоча МКС має інші системи в низькошвидкісному S-діапазоні для забезпечення голосового зв’язку і передання даних, а також системою у високошвидкісному Ku-діапазоні для ретрансляції відео, NASA ухвалило рішення провести заміну антени, щоб забезпечити резервні канали.
Для проведення робіт та переміщення вздовж станції Маршберн та Беррон використовуватимуть роботизовану руку-маніпулятор Canadarm-2. Нею з борту МКС управлятиме астронавт Європейського космічного агентства (ESA) Маттіас Маурер.
Це буде вже п’ятий вихід у відкритий космос для Маршберна і перший для Беррон.
За більш ніж 20-річну історію МКС 249 людей із 19 країн світу здійснили вихід у космічний вакуум із її борту.
Нині на станції перебуває семеро людей, зокрема космонавти "Роскосмосу" Антон Шкаплеров і Петро Дубров, астронавт NASA Марк Ванде Хай, а також астронавти NASA Раджа Чарі, Том Маршберн, Кайла Беррон та астронавт ESA німець Маттіас Маурер. Передбачається, що екіпаж Crew Dragon-3 працюватиме на станції шість місяців – до квітня 2022 року.