Обікрали 50 іноземних компаній на мільйон доларів: викрито банду українських хакерів
Обікрали 50 іноземних компаній на мільйон доларів: викрито банду українських хакерів

Обікрали 50 іноземних компаній на мільйон доларів: викрито банду українських хакерів

КИЇВ. 13 січня. УНН. Кіберфахівці СБУ з колегами зі США та Великої Британії викрили українців, які здійснювали хакерські атаки на іноземні компанії та за гроші підмінювали ІР-адрес іншим хакерам. Про це повідомляє УНН із посиланням на пресслужбу СБУ.

Деталі

За попередніми даними, за час діяльності хакерська група "заробила" понад 1 млн. доларів.

На відміну від"звичайних" VPN-сервісів, які можна легально купити і користуватися кожному, послуги зловмисників мали набагато ширший функціонал. Зокрема, давали змогу одразу підвантажувати через платформу комп’ютерні віруси, шпигунське забезпечення та інші шкідливі програми.

"Це був суто "бандитський" сервіс, створений зловмисниками для зловмисників і непідконтрольний жодній владі чи правоохоронним органам", — зазначили в СБУ.

Під час розслідування з’ясували, що організували кібербанду громадяни України, зокрема й ті, які перебувають у розшуку іноземних правоохоронних органів. Адміністрували роботу сервісу із домашніх персональних комп’ютерів, а для уникнення відповідальності за свою протиправну діяльність, — маскувалися під різноманітними нікнеймами в мережі Darknet.

Послуги сервісу були популярними серед членів міжнародних хакерських угруповань, які регулярно:

  • зламували системи державних та комерційних установ для збору конфіденційної інформації;
  • розповсюджували віруси-вимагачі, які шифрують наявну на ПК інформацію і вимагають у користувача «викуп» за ключ;
  • проводили DDoS-атаки, щоб паралізувати роботу систем, тощо.

Задля легалізації отриманих від такої "діяльності" коштів зловмисники проводили складні фінансові операції із використанням низки онлайн сервісів, зокрема й заборонених в Україні. На останньому етапі переведення у готівку їх переказували на платіжні картки розгалуженої мережі підставних осіб.

Під час обшуків, проведених за місцем фактичного проживання зловмисників та в їхніх автомобілях, виявили мобільні телефони, комп’ютерну техніку та інші речові докази протиправної діяльності.

Наразі відкрито кримінальне провадження за 3 статтями Кримінального кодексу України:

  • ч. 2 ст. 361 (несанкціоноване втручання в роботу електронно-обчислювальних машин (комп'ютерів), автоматизованих систем, комп'ютерних мереж чи мереж електрозв'язку)
  • ч. 2 ст. 361-1 (створення з метою використання, розповсюдження або збуту шкідливих програмних чи технічних засобів, а також їх розповсюдження або збут)
  • ч. 3 ст. 209 (легалізація (відмивання) доходів, одержаних злочинним шляхом).

Тривають слідчі дії для притягнення до відповідальності всіх причетних осіб.

Теги по теме
Украина СБУ
Источник материала
loader
loader