Блокуючи рахунки Арселор Міттал, податкова відлякує від України останніх інвесторів - експерт
Блокуючи рахунки Арселор Міттал, податкова відлякує від України останніх інвесторів - експерт

Блокуючи рахунки Арселор Міттал, податкова відлякує від України останніх інвесторів - експерт

Через блокування податковою рахунків «Арселор Міттал Кривий Ріг» з України підуть останні інвестори. Про це заявив Керівник Секретаріату Ради підприємців при Кабінеті Міністрів України Андрій Забловський.

Підпишись на наш Viber: новини, гумор та розваги!

Підписатися

«Ці тенденції псують настрій інвесторам, псують інвестиційний клімат, не сприяють залученню нових інвесторів. Зрозуміло, що тут накладається дуже багато різних факторів. Але ключовий фактор – те, що з точки зору інвесторів їм треба постійно доводити спроможність працювати легально», - розповів Заблоцький.

За його словами, складається враження, що податкова своїми діями цілеспрямовано змушує легальний бізнес йти «в тінь», адже працювати чесно стає дедалі проблематичніше.

«Таке складається відчуття, що дають карт-бланш якраз нелегальному бізнесу, тіньовому бізнесу, який намагається вирішувати питання в інший спосіб. Не важливо, великі це компанії, міжнародні, українські», - сказав Заблоцький.

Він також наголосив: блокування фіскальними органами роботи міжнародної компанії ще більше погіршує ситуацію, адже іноземні інвестори, які не надто охоче приходять в Україну, після таких історій взагалі не розглядатимуть нашу країну в якості майданчику для інвестування.

«Гірше, коли це відбуваються з вуст міжнародних інвесторів, великих компаній, як «Арселор Міталл». Це дійсно негативно, тому що це, умовно кажучи, такий бенчмарк, на який орієнтуються інші інвестори, і не тільки великі, а взагалі. Одна справа, коли внутрішня компанія українська. Зрозуміло, це негативно. Але коли міжнародна сигналізує - це набагато гірше з точки зору нашої інвестиційної привабливості, залучення інвестицій, реалізації проектів», - підсумував Заблоцький.

Нагадаємо, 4 січня Офіс генерального прокурора заарештував банківські рахунки найбільшого українського металургійного комбінату «АрселорМіттал Кривий Ріг» (АМКР).

У компанії висловили обурення цим рішенням і зазначили, що судова справа за позовом ДПА стосується «підходу до розрахунку ренти», і окружний адміністративний суд 4 листопада став на бік «АрселорМіттал», яка готується до апеляції.

Источник материала
Поделиться сюжетом