ОП щодо рішення про виїзд держслужбовців США: Не перетворюйте це на «тривожні сигнали»
ОП щодо рішення про виїзд держслужбовців США: Не перетворюйте це на «тривожні сигнали»

ОП щодо рішення про виїзд держслужбовців США: Не перетворюйте це на «тривожні сигнали»

ОП щодо рішення про виїзд держслужбовців США: Не перетворюйте це на «тривожні сигнали» - Фото 1
ОП щодо рішення про виїзд держслужбовців США: Не перетворюйте це на «тривожні сигнали» - Фото 2
Михайло Подоляк: Не потрібно ті чи інші внутрішні управлінські рішення урядів країн-партнерів перетворювати на будь-які тривожні сигнали.
ОП щодо рішення про виїзд держслужбовців США: Не перетворюйте це на «тривожні сигнали» - Фото 3
ОП щодо рішення про виїзд держслужбовців США: Не перетворюйте це на «тривожні сигнали» - Фото 4

В Офісі президента припустили, що дозвіл на виїзд членів сімей та частини співробітників посольства США в Києві викликанмй не так зростанням загрози вторгнення Росії, як логікою внутрішньополітичної ситуації в США.

У коментарі LIGA. net радник голови ОП Михайло Подоляк припустив, що якби Держдепартамент США не зробив цього, то зіткнувся б із критикою всередині країни.

Подоляк зазначив, що якщо США постійно говорять про ризики погіршення ситуації з безпекою, було б дивно не піклуватися про членів сімей службовців посольства.

«Не потрібно ті чи інші внутрішні управлінські рішення урядів країн-партнерів перетворювати на будь-які "тривожні сигнали". Рішення США не вносить серйозних змін у роботу американських диппредставництв, рівень взаємодії та ефективності залишиться незмінним», – сказав Подоляк.

Подоляк зазначає, що якщо США постійно говорять про ризики погіршення ситуації з безпекою, було б дивно не піклуватися про членів сімей службовців посольства. Радник голови ОП вважає ймовірним, що рішення про евакуацію може бути переглянуто вже в лютому.

  • Читайте також: Естонія не евакуюватиме посольство в Україні: Залякування – це і є мета Москви

24 січня 2021 року Держдепартамент США на тлі повідомлень про можливе вторгнення Росії дав дозвіл на добровільний від’їзд американських держслужбовців з Києва та наказав виїхати членам їхніх родин.  

Рішення Держдепу ухвалено в якості перестороги через постійні зусилля Росії з дестабілізації країни та підриву безпеки громадян України й інших осіб, які відвідують Україну або проживають в Україні.

24 січня Велика Британія відкликала частину працівників посольства з Києва, саме ж посольство залишається відкритим. Раніше Лондон на тлі російської ескалації почав поставляти ЗСУ оборонне озброєння – високоточні протитанкові комплекси NLAW.

Євросоюз не бачить причин для евакуації сімей дипломатів або співробітників свого представництва з України.

1 листопада 2021 року видання Politico оприлюднило нові супутникові фотографії, які, за його даними, підтверджують повідомлення The Washington Post від 30 жовтня про те, що Росія знову накопичує війська і військову техніку на кордоні з Україною. Навесні 2021 року Росія вже демонстративно стягувала велику кількість військовослужбовців та техніки до кордонів України, називаючи це «навчаннями».

4 грудня видання Bild з посиланням на джерела у західних розвідках опублікувало мапу, згідно з якою ймовірний напад Росії на Україну планується в три етапи на початку 2022 року з метою захоплення до двох третин території, включаючи Київ.

Голова Головного управління розвідки Міноборони України Кирило Буданов заявив, що Росія готує масштабну військову операцію проти України на кінець січня – початок лютого 2022 року і може завдати удару одразу з кількох напрямків.

Фото: Радіо Свобода

Теги по теме
Украина США российская агрессия Офис Президента
Источник материала
loader
loader