Росія нарощує військову потугу у Білорусі та окупованому Криму – нові супутникові знімки
Росія нарощує військову потугу у Білорусі та окупованому Криму – нові супутникові знімки

Росія нарощує військову потугу у Білорусі та окупованому Криму – нові супутникові знімки

Росія нарощує військову потугу у Білорусі та окупованому Криму – нові супутникові знімки - Фото 1
Росія нарощує військову потугу у Білорусі та окупованому Криму – нові супутникові знімки - Фото 2
Maxar: Росія продовжує перекидати війська та техніку до кордону з Україною.
Росія нарощує військову потугу у Білорусі та окупованому Криму – нові супутникові знімки - Фото 3
Росія нарощує військову потугу у Білорусі та окупованому Криму – нові супутникові знімки - Фото 4

Компанія Maxar Technologies опублікувала нові супутникові знімки російських військ у Білорусі, західних регіонах Росії та окупованому Криму. Фотографії опублікував кореспондент Buzzfeed Крістофер Міллер у Twitter.

Представник Maxar повідомив CNN, що знімки засвідчують посилення російського угруповання у Криму. Зокрема, розгортання військ і техніки відбувається на раніше не використовуваному аеродромі Октябрьське, на північ від Сімферополя.

За оцінками Maxar, до Октябрського прибуло понад 550 військових наметів і сотні одиниць техніки. В Новоозерному також посилюється російське угруповання – там спостерігається розгортання артилерії. Розміщення бронетехніки було виявлено поблизу міста Славне на північно-західному узбережжі Криму.

У Білорусі зафіксоване посилення контингенту на аеродромі Зябрівка поблизу міста Гомель (25 км від кордону України). У цьому районі вперше помічені гелікоптери, також можна припустити наявність польового шпиталю. Крім того, російські війська залишаються розгорнутими поблизу білоруського міста Речиця – менш ніж за 45 кілометрів) від кордону з Україною.

Попередні супутникові знімки показали побудову наметових містечок поблизу Речиці. Maxar повідомляє про суттєве посилення військового контингенту на полігоні поблизу Курська, що приблизно за 110 кілометрів на схід від кордону з Україною.

  • Читайте також: «Неминуча» чи «нависла» загроза? Як українські ЗМІ лякають невідворотністю війни

В 2014 році Росія окупувала Крим та інспірувала виступ сепаратистів в Луганській і Донецькій областях, створивши терористичні утворення «ДНР» та «ЛНР». У 2014 і 2015 роках відбулося пряме військове вторгнення армії РФ на територію України з метою військової допомоги бойовикам Донбасу.

З осені 2021 року західні ЗМІ з посиланням на дані розвідки повідомляють, що Росія знову накопичує війська і військову техніку на кордоні з Україною. Навесні 2021 року Росія вже демонстративно стягувала велику кількість військовослужбовців та техніки до кордонів України, називаючи це «навчаннями».

4 грудня видання Bild з посиланням на джерела у західних розвідках опублікувало мапу, згідно з якою ймовірний напад Росії на Україну планується в три етапи на початку 2022 року з метою захоплення до двох третин території, включаючи Київ.

Голова Головного управління розвідки Міноборони України Кирило Буданов заявив, що Росія готує масштабну військову операцію проти України на кінець січня – початок лютого 2022 року і може завдати удару одразу з кількох напрямків.

Про загрозу масштабного російського вторгнення відкрито заявляють очільники західних держав, зокрема, президент США Джо Байден та прем'єр Великої Британії Борис Джонсон.

Байден вже заявив, що широкомасштабне вторгнення в Україну стане для Росії «катастрофою», а російський президент Володимир Путін у цьому разі зазнає санкцій із боку Заходу, «яких він досі не бачив».

У січні 2022 року Велика Британія на тлі посилення російської ескалації почала постачати ЗСУ оборонне озброєння – високоточні протитанкові комплекси NLAW. Збільшили допомогу Україні і США.

Однак міністр оборони Олексій Резніков заявив, що кількість російських військових біля кордонів України співмірна з цифрами минулої весни. 

Президент Зеленський під час зустрічі з іноземними журналістами заявив, що США підтримують гостру «інформаційну ситуацію» навколо стягування російських військ до кордонів України.

Фото: Maxar/Christopher Miller/Twitter
Теги по теме
Украина Россия Беларусь фото российская агрессия
Источник материала
loader
loader