Огляд Nokia Lumia 1020 – смартфон з DSLR камерою
Огляд Nokia Lumia 1020 – смартфон з DSLR камерою

Огляд Nokia Lumia 1020 – смартфон з DSLR камерою

На цьому тижні ми збираємося повернутись до унікального смартфона Nokia. Це Lumia 1020, який був частиною лінійки телефонів Windows Phone. Однак причина, через яку цей пристрій з любов’ю згадують, полягає не в його дизайні або програмному забезпеченні. Він був унікальний через велику задню камеру, схожу на DSLR.

Що зробило Nokia Lumia 1020 особливим?

Коли була випущена Lumia 1020, камери смартфонів не були такими добрими, як зараз. Крім того, камери ледь перевищували діапазон сенсорів від 13 до 16 мегапікселів. Але потім з’явилася Lumia 1020 із колосальним 41-мегапіксельним сенсором на задній панелі. Знову ж таки, це може здатися не надто вражаючим, але ще у 2013 році цей пристрій часто називали одним з найкращих смартфонів з камерою на ринку та постійно порівнювали із дзеркальними камерами, які пропонували аналогічний датчик кількості мегапікселів.

Пристрій був цілком відомий і тоді. В цей час ми звикли бачити великі модулі камери острівного розміру на задній панелі, але у 2013 ви бачили самотній датчик на задній панелі, який практично не змикався з задньою панеллю. Іншими словами, виступ камери ще не був таким помітним. Проте фінський виробник телефонів випустив пристрій із величезним круглим модулем. Хоча деякі вважали це непривабливим, у ньому був великий модуль камери, який був його найяскравішою особливістю. Ця камера також була доповнена додатком камери, яка отримала багато похвал завдяки чудовому інтерфейсу користувача, який був досить простий у використанні. Це означає, що навіть новачки можуть робити чудові знімки в ручному режимі завдяки інтуїтивно зрозумілому дизайну програми камери.

Хоча кількість мегапікселів – це ще не все, коли справа доходить до якості зображення, Nokia застосувала ряд методів, щоб переконатися, що Lumia 1020 повністю використовує потенціал камери. Ідея датчика полягала в тому, щоб показати якнайбільше деталей для створення одного кращого знімка. Не зважаючи на наявність 41-мегапіксельного сенсора, виведення зображення було всього 5-мегапіксельним, оскільки пристрій об’єднав 8 мегапікселів в один. Nokia назвала цю технологію sampling technology та продала її як PureView. Це навіть дозволило пристрою пропонувати 4-кратний зум без втрати якості, а також зберігати зображення у форматі RAW.

Взаємодія і майбутній вплив

Я впевнений, що на цей момент ви зрозуміли, що всі ці функції зараз не новаторські, оскільки це практично стандарт у сучасних смартфонах. Але процес поєднання кількох мегапікселів в один для кращої якості та масштабування без втрат був досить інноваційним. Хтось скаже, що цю технологію камери популяризувала Nokia. Тепер ми бачимо появу смартфонів із 64-мегапіксельними сенсорами, які виводять знімки у 16-мегапіксельному форматі за допомогою об’єднання пікселів.

Іншими словами, Lumia 1020 була одним із перших прикладів брендів, що використовують більшу кількість мегапікселів для кращої якості зображення. Ручний режим застосування камери (в цей час широко відомий як режим Pro) також був досить інноваційним в той час. Багато елементів інтерфейсу все ще сходять до Lumia 1020. Хоча цей смартфон не був однією з моделей, що продаються у 2013 році, він як і раніше не поступався іншим фаворитам того ж року, таким як HTC One (M7) і Samsung Galaxy S4.

Дизайн, характеристики та ціна

Не зважаючи на те, що камера була основним аспектом смартфона, її не так добре згадували через багато інших аспектів. Хоча пристрій дійсно виділявся, він не був таким вражаючим, як HTC One, з погляду дизайну, але й не був жахливим. Він має прямокутний дизайн із закругленими краями, який переважно гладкий, за винятком виступу камери. Задня панель виготовлена ​​з полікарбонату і доступна в чорному, білому та жовтому кольорах.

Він оснащений 4,5-дюймовим дисплеєм PureMotionHD+AMOLED із захистом Gorilla Glass 3 зверху. На задній панелі була встановлена ​​велика 41-мегапіксельна камера з оптикою Carl Zeiss у поєднанні з ксеноновим та світлодіодним спалахом. Цей датчик мав розмір сенсора 1/1,5 дюйма разом з оптичною стабілізацією зображення. На передній панелі була лише 1,2-мегапіксельна селфі-камера. Під капотом пристрою знаходиться Qualcomm Snapdragon S4 Plus у парі з 2 ГБ оперативної пам’яті та до 64 ГБ вбудованої пам’яті.

Nokia Lumia 1020 живилася від акумуляторної батареї місткістю 2000 мАг. Примітно, що цей пристрій працював на Microsoft Windows Phone 8, яку можна було оновити до версії 8.1. Коли його вперше було запущено в липні 2013 року, пристрій був доступний за $299, що вважалося досить дорогим. Однак незабаром компанія знизила ціни через проблеми на ринку. Таким чином деякі навіть змогли отримати пристрій приблизно за $99 за контрактом.

Источник материала
loader
loader