Майкл Дуглас вручив PEN/Barbey Freedom to Write Award дружині й доньці ув'язненого у Криму Єсипенка
Майкл Дуглас вручив PEN/Barbey Freedom to Write Award дружині й доньці ув'язненого у Криму Єсипенка

Майкл Дуглас вручив PEN/Barbey Freedom to Write Award дружині й доньці ув'язненого у Криму Єсипенка

Церемонія пройшла у Нью-Йорку.

23 травня в Американському музеї природознавства на Мангеттені відбулося вручення премії Американського ПЕН Barbey Freedom to Write Award 2022, пише ПЕН-Україна.

Цьогоріч її лауреатом став Владислав Єсипенко. Нагороду для ув’язненого в Криму журналіста вручив американський актор Майкл Дуглас, передавши її доньці політв'язня Стефанії.

«Для мене велика честь бути сьогодні тут, під час війни, яка є глобальною загрозою нашим цінностям, демократії та свободі, щоб вручити премію PEN/Barbey Freedom to Write Владиславові Єсипенку. Ви знаєте, що він мужній борець за правду, патріот, улюблений батько і чоловік. У своїй журналістській роботі він пожертвував власною свободою, щоб донести до нас історії та правду українського народу», – сказав Майкл Дуглас.

У своєму виступі Майкл Дуглас згадав про те, що його родина походить зі Східної Європи, і наголосив, що українці зараз борються за демократію та свободу слова в усьому світі: «Як багато хто з нас, я захоплююся сміливістю українців та їхнім потужним спротивом намаганням Путіна та російського режиму стерти з лиця землі їхню державу, їхню культуру та історію».

Під час церемонії із промовою виступила дружина політвʼязня, Катерина Єсипенко. Як вона розповіла, журналістське покликання її чоловіка – «розповідати історії людей, чиє життя зазвичай не потрапляє в заголовки чи на перші шпальти».

«Я поділяю його відданість, і все моє життя, поки він у в’язниці, полягає в тому, щоб відстоювати його свободу, його право на повернення до нас додому і продовження своєї журналістської діяльності», – сказала Катерина Єсипенко.

Нагадаємо, про присудження почесної нагороди засудженомуу тимчасово окупованому Криму журналісту Владиславу Єсипенку стало відомо у квітні. 

Премія Американського ПЕН Barbey Freedom to Write Award була заснована 1987 року. Її вручають письменникам та митцям, увʼязненим за їхню роботу. Одним із лауреатів відзнаки 2017 року став український кінорежисер Олег Сенцов. Його звільнили з російської тюрми за два роки після отримання нагороди.

Владислава Єсипенка 16 лютого окупаційна влада Криму засудила до шести років позбавлення волі в колонії загального режиму та штрафу у розмірі 110 тис. руб. (понад 41 тис. грн).

Фото: сайт ПЕН Україна

Теги по теме
США Крым
Поделиться сюжетом
Упоминаемые персоны